10 продуктів, за допомогою яких дійсно можна зміцнити імунітет

10 продуктів, за допомогою яких дійсно можна зміцнити імунітет
Корисні речовини з їжі засвоюються організмом набагато краще, ніж будь-які вітамінні добавки. Тому запам’ятайте: якщо ви хочете захистити себе і своїх близьких від вірусів, починати потрібно з правильного харчування.

 

Візьміть на замітку цей список корисних продуктів для підвищення імунітету.

Продукти для зміцнення імунітету

Йогурт. Які продукти потрібно включити в раціон для підвищення імунітету? Безліч досліджень довели, що продукти з високим вмістом пробіотиків дозволяють нормалізувати флору кишечника і за рахунок цього зміцнити імунітет. А якщо ви все-таки захворіли, вживання натурального йогурту або кефіру допоможе скоротити час хвороби на 2-3 дні. Їжте “живі” йогурти або подумайте про те, щоб приймати добавки з лакто – і біфідобактеріями — особливо під час сезонних епідемій грипу та ГРВІ.

Часник. Багатий аліцином, ця речовина має сильну анти-мікробну дію. Майте на увазі: аліцин утворюється при подрібненні часнику і швидко гине при нагріванні. Щоб витягти максимум користі для імунітету, додавайте свіжий подрібнений часник в приготовану страву.

Імбир. Його корисні властивості відомі ще з давніх часів. А сучасні вчені виявили, що імбир містить вітаміни A, C, B, магній, цинк, фосфор, залізо, калій. Корінь імбиру стимулює імунну систему і до того ж активізує метаболізм. Ще один бонус-імбир володіє зігріваючим впливом, а це особливо приємною взимку.

Броколі. Містить велику кількість сульфорафона – це органічна сполука, яка володіє потужним антибактеріальним ефектом. Багато лікарів впевнені, що броколі здатна навіть запобігати розвитку злоякісних пухлин.

Ожина. Всі ягоди багаті антиоксидантами, які здатні підвищити імунітет і нейтралізувати шкідливий вплив навколишнього середовища. Але ожина містить найбільшу кількість антоціану і завдяки цьому відмінно зміцнює організм. Смачний продукт для підвищення імунітету!

Яблука. Найкорисніша властивість яблук – високий вміст розчинної клітковини, яка є кращою їжею для корисних бактерій, що населяють кишечник. А як ми знаємо, здорова мікрофлора кишечника – запорука міцного імунітету.

Мед. Зрозуміло, мед містить масу корисних речовин, які зміцнюють захисні сили організму. Але є і ще одна важлива властивість: мед допомагає заспокоїтися і впоратися зі стресами. А чим менше переживань, тим вище імунітет. У холодну пору року їжте по столовій ложці в день, а щоб посилити ефект, змішайте мед з горіхами. І обов’язково використовуйте цей продукт для зміцнення імунітету у дітей.

Шипшина. У плодах шипшини стільки вітаміну С, що його відвар може стати відмінною підмогою і для тих, хто хоче захистити себе від вірусів, і для тих, хто вже захворів.

Лісовий горіх (фундук). Горіхи – справжні природні ліки. Рослинні речовини проантоціанідіни, які містяться в горіхах, — найсильніші антиоксиданти, які за силою впливу майже в 20 разів випереджають вітамін С. А ще проантоціанідіни зміцнюють стінки судин, знижують тиск і служать ефективним засобом профілактики серцево-судинних захворювань.

Морська риба. Багата цінними жирними кислотами омега-3, білком, амінокислотами, а найголовніше — цинком, який бере активну участь в роботі імунних клітин. Найкорисніші жирні сорти – сардини, форель, лосось, тунець. Прекрасні продукти для зміцнення імунітету у дітей і дорослих.

https://ua-vestnik.com/

 

04 січня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів