Минулоріч на Закарпатті від туберкульозу померла 141 людина

Як розповів на брифінгу генеральний директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип, на Закарпатті минулого року цей показник дорівнював 87,1 випадку на 100 тисяч населення. Середній показник захворюваності на туберкульоз в Україні сягнув майже 45 випадків на 100 тисяч населення.
«Це майже удвічі вищий показник, ніж в середньому по Україні. За рівнем захворюваності на туберкульоз наш регіон минулого року посів 4 місце в Україні після Дніпра, Одеси та Кропивницького. Така ситуація пов'язана насамперед з тим, що туберкульоз – це соціальна хвороба, на яку дуже впливає рівень життя людей», – прокоментував Василь Скрип.
За його словами, попри високі показники захворюваності на Закарпатті впродовж минулого року знизилася смертність від туберкульозу. У 2023 році від недуги в області померла 141 людина. Водночас у нашому регіоні значно кращий рівень недовиявлення випадків туберкульозу. В порівнянні з середньостатистичним показником у близько 50% по Україні, на Закарпатті він коливається від 15 до 20%.
«Зараз у медзакладах області є достатня кількість антимікробактеріальних препаратів. Хворі повністю забезпечені специфічними препаратами та препаратами супроводу. Наші лікарі застосовують нові методи діагностики, а в районах області функціонують 9 систем для молекулярно-генетичної діагностики Gene Xpert. Також минулого року в практику лікування ввели 4 нові мікобактеріальні препарати. Крім того, організували ефективний соціальний супровід хворих на туберкульоз. Майже 400 пацієнтів забезпечили харчовими та гігієнічними наборами», – підкреслив Василь Скрип.
Туберкульоз – це важка хвороба, але за умови вчасного звернення та дисциплінованого прийому ліків є всі шанси її подолати. Саме для цього протягом березня по всій Україні проходить місячник, присвячений боротьбі з туберкульозом, підкреслила генеральна директорка Обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Галина Сітник.
«Туберкульоз – це захворювання, яке насамперед вражає легені, однак може зашкодити й іншим органам та системам організму людини. Інфекційні частинки передаються від інфікованої особи через повітря, при кашлі, чханні, співі, розмові. Ризик проникнення в легені здорової людини залежить від концентрації інфекційних частинок та тривалості вдихання зараженого повітря. Особливо вразливими перед недугою є насамперед люди з ослабленою імунною системою – хворі старшого віку, діти, особи з ВІЛ/СНІД, курці тощо», – відзначила Галина Сітник.
Вона наголосила, що часто людина навіть не здогадується про інфікованість, адже на початковій стадії захворювання має прихований перебіг. Симптоми, як правило, проявляються лише згодом. Найпоширенішими ознаками недуги є затяжний кашель, підвищення температури тіла, утруднене дихання, біль у грудях, поганий апетит, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість, постійна слабкість, кровохаркання та інші.
Запобігти туберкульозу можна шляхом імунізації, що входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Вакцинацію дітям безоплатно проводять у перші 2 доби життя. Пологові будинки Закарпатської області забезпечені достатньою кількістю доз, зазначила Галина Сітник.
Захворіти на туберкульоз може будь-хто, тому закарпатців закликають відповідально ставитися до власного здоров’я та здоров’я своїх дітей, вакцинуватися проти небезпечного захворювання, дотримуватися профілактичних заходів, а в разі появи симптомів одразу звертатися до сімейного лікаря
До теми
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
- По 7 угорських, словацьких та українських громад спільно вивчатимуть транскордонний проєктний менеджмент
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
- Був на межі життя та смерті: медики Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували 15-річного хлопця
- «Бограч-index» – березень 2025: за місяць продукти здешевшали на 3,9 %
- На Мукачівщині для ромської громади провели «День здоров’я»
- Перші весняні клопоти птахів: синички будують гнізда в Ужанському НПП
- Захворюваність на грип та ГРВІ в області та на Ужгородщині знизилася
- Люди об’єдналися і показали, що якщо бути разом, то можна багато чого зробити" — закарпатський військовий Віктор Бабура
- Понад 100 000 операцій: закарпатські хірурги підбили підсумки роботи у 2024 році
- Ужгородці стали переможцями міжнародного конкурсу учнівської творчості словацької поезії та прози
- Минулого року 6 тисяч закарпатців скористалися номером екстреної служби 112
- Найбільше на Закарпатті за місяць подорожчали овочі, а подешевшали — яйця
- У 2024 році на Закарпатті зареєстровано 513 випадків інфікування вірусним гепатитом А - медики закликають вакцинуватися
До цієї новини немає коментарів