«Бограч-index» – травень 2024: за місяць продукти подешевшали на 1,9 %

«Бограч-index» – травень 2024: за місяць продукти подешевшали на 1,9 %
Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index».

 

Як повідомила дирекція Карпатського центру полінгових досліджень, дослідники здійснили у травні порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного “Бограч-index”. Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку.

Відповідно до «індексу бограча» якщо за квітень 2024 року на родину з п’яти людей потрібно було витратити 785 гривень, то у травні 2024 року різниця цін склала 15 гривень – і загальна вартість продукції за «Бограч-index» – 770 грн., тобто зміна цін відбулася на 1,9%

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш у відповідності до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства.

Ужгородський прес-клуб

 

09 травня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів