В Ужгороді провели акцію з підтримки жінок у кризовій вагітності

helpline.com.ua - це телефонна лінія та чат, куди звертаються жінки з різних куточків України.
«Одна з категорій - це жінки, які завагітніли і не знають, що робити. Вони розгублені, не мають де жити, чи не мають з ким виховувати дітей. Або їх не підтримують батьки тощо, - коментує Олександра Широкова, волонтерка руху. - Наші консультанти надають їм підтримку, спілкуються. Ми хотіли б, щоб більше зрозуміли, що є час, щоб подумати». За словами волонтерів, суспільна обізнаність про розвиток дитини в утробі не є високою, як і можливості психологічної та іншої допомоги вагітним жінкам.
Волонтери також проводили анкетування жінок, щоб зрозуміти, наскільки обізнаними населення є у цих питаннях. Проводяться навчання молоді у різних містах України. «У нас є волонтери у Харкові, Одесі, Києві, у цих містах ми також співпрацюємо із соціальними службами та маємо партнерські організації, - каже Олександра Широкова. – Щодня ми маємо по кілька звернень на гарячу лінію. Є історії жінок, які мали сумніви у вагітності, думали, чи впораються, але отримали психологічну підтримку і відчули, що вони не самотні».
Партнерські організації у містах надають адресну підтримку жінкам також продуктами, необхідними речами для дітей, памперсами. Також можуть допомогти жінці із житлом, де вона маж можливість тимчасово розміститися з дитиною. Зокрема, у Дніпрі чи у Львові. Особливо у випадках, коли родина не надає підтримки чи чоловік відмовляється від будь-якої відповідальності. Особливо гостро постає зараз питання захисту життя ненароджених дітей, підтримки вагітних жінок у складних ситуаціях, кажуть волонтери, тому підтримка та просвітницька робота є дуже важливою.
За словами Олександри Широкової, серед волонтерів руху, є юристи, гінекологи, представники інших сфер, які можуть фахово допомогти вагітним жінкам у скруті.
«Ці торкаються майже кожної сім'ї і того воно потребує спілкування на всіх рівнях і на кожному майданчику, як тільки є така можливість, і ми її в те використовуємо разом з командою. Зараз проблема особливо актуальна. На демографію ми вплинути не можемо і не беремо на себе це завдання, але хотіли б, щоб людина мала час і можливість спілкуватися з кимось, хто може її почути»,- каже волонтерка.
Валерія Совінок керує просвітницьким напрямком Prolife Україна вже більше шести років. “Ми займаємося просвітньою діяльністю, проводимо заняття в навчальних закладах, які спрямовані на виховання молоді в певних питаннях, що стосуються їх здоров'я «Підлітки на порозі дорослого життя», йдеться і про зародження життя, інтимного життя,зачіпається тема абортів.
Людмила Дикун, керівник сімейно-соціального проекту «Я хочу жити» розповіла, що підтримують вагітних та займаються просвітницькою роботою на Закарпатті.
«Допомагаємо, починаючи від психологічної підтримки, а також дитячим харчуванням, памперсами, одягом. Також допомагали жінкам фінансового у перший рік життя дитини, коли мама ще фізично не може ходити на роботу. Також підтримуємо дітей військовослужбовців, переселенців, особливо в перший рік війни надавали підтримку, - каже Людмила Дикун. За її словами, з деякими дівчатами, кому допомогли, вони до цього часу залишаються у дружній стосунках.
В організації закликають: якщо ідея проекту відгукується, долучитись до волонтерів та підтримати проект можна, заповнивши анкету за посиланням на веб сайті https://helpline.com.ua/dopomohty/. Потрібні - психологи, гінекологи, акушери, маркетологи, фандрайзери, дизайнери, лектори для шкіл, волонтери. Більш детально про напрямки проекту можна дізнатися на веб сайті https://prolife.com.ua/
До теми
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Епідемія йде на спад: порівняно з минулим тижнем на Закарпатті хворих на 12% менше
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
- Розвиток туризму й енергонезалежність: вигоди від встановлення вітрових станцій на Закарпатті
- Як називали дітей у 2024 році, зокрема й на Закарпатті? Мін'юст назвав найпоширеніші та рідковживані імена
- По 7 угорських, словацьких та українських громад спільно вивчатимуть транскордонний проєктний менеджмент
- Як працює реабілітаційна зала для військових та цивільних в Закарпатській лікарні?
- Був на межі життя та смерті: медики Закарпатської обласної дитячої лікарні врятували 15-річного хлопця
- "Про насильство не мовчать!" — закарпатські патрульні інформували, як діяти у разі домашнього насильства
- Епідситуація на Закарпатті покращується. Найбільше хворих зараз в Ужгородському, Берегівському та Тячівському районах
- До уваги закарпатців: нова шахрайська схема в Telegram
- Психологи та кінологи поліції Закарпаття продовжують підтримувати захисників, які зараз знаходяться на реабілітації
- Від початку 2025 року на Закарпатті у ДТП загинули 13 людей
- «Бограч-index» – березень 2025: за місяць продукти здешевшали на 3,9 %
До цієї новини немає коментарів