В Ужгороді провели акцію з підтримки жінок у кризовій вагітності

helpline.com.ua - це телефонна лінія та чат, куди звертаються жінки з різних куточків України.
«Одна з категорій - це жінки, які завагітніли і не знають, що робити. Вони розгублені, не мають де жити, чи не мають з ким виховувати дітей. Або їх не підтримують батьки тощо, - коментує Олександра Широкова, волонтерка руху. - Наші консультанти надають їм підтримку, спілкуються. Ми хотіли б, щоб більше зрозуміли, що є час, щоб подумати». За словами волонтерів, суспільна обізнаність про розвиток дитини в утробі не є високою, як і можливості психологічної та іншої допомоги вагітним жінкам.
Волонтери також проводили анкетування жінок, щоб зрозуміти, наскільки обізнаними населення є у цих питаннях. Проводяться навчання молоді у різних містах України. «У нас є волонтери у Харкові, Одесі, Києві, у цих містах ми також співпрацюємо із соціальними службами та маємо партнерські організації, - каже Олександра Широкова. – Щодня ми маємо по кілька звернень на гарячу лінію. Є історії жінок, які мали сумніви у вагітності, думали, чи впораються, але отримали психологічну підтримку і відчули, що вони не самотні».
Партнерські організації у містах надають адресну підтримку жінкам також продуктами, необхідними речами для дітей, памперсами. Також можуть допомогти жінці із житлом, де вона маж можливість тимчасово розміститися з дитиною. Зокрема, у Дніпрі чи у Львові. Особливо у випадках, коли родина не надає підтримки чи чоловік відмовляється від будь-якої відповідальності. Особливо гостро постає зараз питання захисту життя ненароджених дітей, підтримки вагітних жінок у складних ситуаціях, кажуть волонтери, тому підтримка та просвітницька робота є дуже важливою.
За словами Олександри Широкової, серед волонтерів руху, є юристи, гінекологи, представники інших сфер, які можуть фахово допомогти вагітним жінкам у скруті.
«Ці торкаються майже кожної сім'ї і того воно потребує спілкування на всіх рівнях і на кожному майданчику, як тільки є така можливість, і ми її в те використовуємо разом з командою. Зараз проблема особливо актуальна. На демографію ми вплинути не можемо і не беремо на себе це завдання, але хотіли б, щоб людина мала час і можливість спілкуватися з кимось, хто може її почути»,- каже волонтерка.
Валерія Совінок керує просвітницьким напрямком Prolife Україна вже більше шести років. “Ми займаємося просвітньою діяльністю, проводимо заняття в навчальних закладах, які спрямовані на виховання молоді в певних питаннях, що стосуються їх здоров'я «Підлітки на порозі дорослого життя», йдеться і про зародження життя, інтимного життя,зачіпається тема абортів.
Людмила Дикун, керівник сімейно-соціального проекту «Я хочу жити» розповіла, що підтримують вагітних та займаються просвітницькою роботою на Закарпатті.
«Допомагаємо, починаючи від психологічної підтримки, а також дитячим харчуванням, памперсами, одягом. Також допомагали жінкам фінансового у перший рік життя дитини, коли мама ще фізично не може ходити на роботу. Також підтримуємо дітей військовослужбовців, переселенців, особливо в перший рік війни надавали підтримку, - каже Людмила Дикун. За її словами, з деякими дівчатами, кому допомогли, вони до цього часу залишаються у дружній стосунках.
В організації закликають: якщо ідея проекту відгукується, долучитись до волонтерів та підтримати проект можна, заповнивши анкету за посиланням на веб сайті https://helpline.com.ua/dopomohty/. Потрібні - психологи, гінекологи, акушери, маркетологи, фандрайзери, дизайнери, лектори для шкіл, волонтери. Більш детально про напрямки проекту можна дізнатися на веб сайті https://prolife.com.ua/
До теми
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
До цієї новини немає коментарів