Михайло Садоха: Браконьєрство на Закарпатті - досить поширене явище

На Закарпатті досить поширене браконьєрство. Про цю проблему у розмові з журналістом "Новин Закарпаття" веде мову начальник державної екологічної інспекції в Закарпатській області Михайло САДОХА.

 

— Михаиле Михайловичу, екологічна інспекція - доволі молода структура. Розкажіть, що зроблено на Закарпатті задля здійснення контролю за охороною навколишнього природного середовища та раціональним використанням природних ресурсів останнім часом?

— Скажімо, за 9 місяців цього року ми здійснили 153750 перевірок. Зокрема, перевірили 2188 об’єктів господарювання та 151562 транспортних засобів. За порушення вимог природоохоронного законодавства до адміністративної відповідальності було притягнуто 2737 посадових осіб та громадян, котрі сплатили 128825 грн. штрафу. Тим часом 63 суб’єктам господарювання нараховано та пред’явлено претензій і позовів за екологічні збитки на 1513945 гривень.

— А чи доводилось узагалі закривати підприємства-порушники?

— Так. Лише за 9 місяців цього року Інспекцією було тимчасово призупинено виробничу діяльність 53 суб’єктів господарювання. У 38 випадках тимчасово призупинялись розробки лісосік за самовільну рубку, трелювання деревини по руслах гірських потоків, трелювання тракторами через русла потоків без спорудження переїзних містків. За порушення вимог природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами призупинено роботу 4 об’єктів, у сфері охорони водних ресурсів — 3, у сфері охорони атмосферного повітря - 8.

— Доходило і до порушення кримінальних справ?

— За наслідками проведених держекоінспекцією перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог природоохоронного законодавства прокуратура порушила З кримінальні справи. Також спеціалісти Інспекції провели і передали в правоохоронні органи 16 розрахунків розміру шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу на загальну суму 5679502 грн. та 26 матеріалів для відповідного реагування.

— Михаиле Михайловичу, на порі сезон полювання. Яка нині ситуація із браконьєрством?

— На жаль, браконьєрство є досить поширеним. Тут свою роль відіграють, по-перше, низький рівень екологічної свідомості наших громадян, якими керує тільки нажива та корисливість, по-друге, як це не банально звучить, занадто малий розмір штрафів. Погодьтеся, 17 гривень — не та сума, яка зупинить браконьєра, а тим більше відшкодує заподіяну довкіллю шкоду.
Інспектори з охорони навколишнього природного середовища в ході рейдових перевірок виявили та ліквідували 25 фактів незаконного видобування піщано-гравійної суміші; в період заготівлі березового соку попереджено незаконне підсочування насаджень на площі ЗО га, завдяки втручанню держінспекторів попереджено незаконний збір та заготівлю пагонів чорниць — цінної лікарської сировини, збережено її ареал розповсюдження на полонинах та відвернуто загрозу ерозії ґрунтів, від незаконного вирубування збережено лісовий масив субальпійських деревних та чагарникових насаджень на площі 9 га. Звісно, винні притягнуті до адмінвідповідальності.
Наразі триває сезон полювання. Тут теж не обходиться без правопорушень. Найбільш поширені — відсутність відстрільної картки, порушення термінів реєстрації зброї, полювання в заборонених місцях та ін.

Розмову вела Сніжана РУСИН

 

15 листопада 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів