Амбулаторії сімейної медицини Ужгорода відтепер працюватимуть по-європейськи (відео)

Усім закладам закупили найнеобхідніше для роботи лікарів.

 

За словами фахівців, саме такий мінімальний діагностичний рівень сімейної амбулаторії за кордоном. Обладнання обійшлося в 300 тисяч гривень. Його  медики отримали в рамках проекту США та гранту який виграв Закарпатський благодійний фонд «Сім’я».

Серед нового устаткування сім сучасних 12-ти канальних ЕКГ-апаратів, які дозволяють не тільки зробити кардіограму та роздрукувати її на принтері, але й у разі необхідності передати на електронних носіях чи через інтернет для подальшого консультування з лікарями-кардіологами. Фахівці-медики, які працюватимуть на обладнанні, вже пройшли навчання в обласному тренінговому Центрі на базі АЗПСМ № 7.

Ще один предмет гордості медиків – чотири експрес-лабораторії, які практично миттєво дозволяють визначити до 10 показників крові (рівень гемоглобіну, білірубіну, білку, холестерину,  глюкози тощо). Причому, собівартість аналізів, на порядок нижча ніж зазвичай.  

Серед іншого обладнання: небулайзери (апарати для проведення інгаляцій), пульсоксиметри, дитячі пеленатори, ростовагоміри та інше. Також за рахунок коштів гранту та благодійників обладнано парковку для візочків і вентиляційну систему для лабораторії.

Майже все придбане устаткування – вітчизняного виробника, що дозволяє без жодних проблем закупляти необхідні витратні  матеріали. Обслуговування техніки набагато дешевше ніж імпортної, причому за якістю все устаткування не поступається іменитим іноземним аналогам.  

 

Більш докладно див. у відеосюжетах:

 

  1. Про отримання обладнання для АЗСМ  м. Ужгорода та розвитку Центру первинної медико-санітарної допомоги в обласному центрі (говорять: Павло КОЛЕСНИК – заст. голови Закарпатського обласного благодійного фонду «Сім»я», директор тренінгового Центру сімейної медицини УжНУ,  Світлана ІВАНОВА – завідуюча АЗСМ № 7 м. Ужгород,  Тетяна КОЗАК – головний лікар Центру ПМСД м. Ужгород , Віктор ЩАДЕЙ – в.о. ужгородського міського голови)

 

2. Про навчання медиків роботі на нових ЕКГ (говорять:  первинної медико-санітарної допомоги в обласному центрі (говорять: Павло КОЛЕСНИК – заст. голови Закарпатського обласного благодійного фонду «Сім»я», директор тренінгового Центру сімейної медицини УжНУ, Олена ШИШКО - медична сестра АЗПСМ № 5 м. Ужгорода, Ольга ПЕТРОВА – головний конструктор діагностичного кардіокомплексу «МІДА»)

 

 

16 вересня 2014р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів