В Ужгородській центральній міській бібліотеці розповідали "Казки та легенди з-під Хустського замку"

Якщо минулого року Центр культури порадував виданням збірників пісень, то на початку 2016 року – вагомим збірником казок. Це і не дивно, бо одним із його пріоритетних завдань є збирання, вивчення і публікація кращих зразків народнопоетичної творчості.
Розпочав презентацію Віктор Шостак, етномузиколог, науковець-історик, керівник народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Ужгород». З учасниками колективу Людмилою Голінкою та Корнелією Калинич виконали низку запальних закарпатських, румунських та угорських мелодій. Вони продемонстрували своє мистецтво гри на цимбалах, скрипці, а також на дримбі та телинці, що вже давно стало екзотикою.
Науковець Іван Хланта розповів про початок свого шляху як фольклориста, що розпочався в рідному Копашнові, ще зі шкільної лави. Він також ознайомив присутніх із історією казки, що налічує тисячоліття, акцентував увагу присутніх на її глибокому філософському змісті та виховній ролі. Він відзначив ключову роль фольклору у формуванні національної літератури. Доповідач також розкрив особливості манери розповіді казок відомих оповідачів Юрія Баняса, Петра Куртанича, Дмитра Юрика та Михайла Майора.
Бібліотекар Андріана Гузак провела мультимедійну презентацію «У гостях у казки», наукового доробку Івана Хланти та вікторини зі студентами коледжу на знання казок.
Заступник директора Обласного організаційно-методичного центру культури Оксана Попдякуник коротко ознайомила студентів із творчим доробком Івана Хланти і побажала йому нових творчих здобутків. До привітань приєдналась і Марія Жабляк, викладач Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Бібліотекар Ужгородської міської бібліотеки для дітей «Казка» Олена Левко поділилася враженнями від відвідин народного літературно-мистецького музею у Копашнові, створеного Іваном Хлантою, висловила вдячність за його наукову і педагогічну діяльність.
На завершення презентації студенти отримали збірки поезій закарпатських поетів, підготовлені до друку Іваном Хлантою з його автографом, а вчителі – книгу «Пісня над Карпатами» про Заслужений академічний закарпатський народний хор.
Казки записані в 1982 році фольклористом Іваном Хлантою від Юрія Баняса (1932–1984) із села Бороняво Хустського району. До збірки ввійшло понад 210 різножанрових казок – героїко-фантастичних, соціально-побутових та родинно-побутових. Окрім казок, він уміщує легенди та перекази, бувальщини, билиці та анекдоти. Загалом – це понад 900 сторінок. Частина казок публікується вперше. До роботи над книжкою долучилася й завідувач редакційного сектору Обласного організаційно-методичного центру культури Марина Офіцинська, яка готувала тексти до друку.Серед присутніх на презентації – студенти Ужгородського торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, учителі курсів підвищення кваліфікації Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та шанувальники народнопоетичної творчості.
Гарно провела презентацію бібліотекар відділу обслуговування Ужгородської центральної міської бібліотеки Андріана Гузак.
До теми
- Вересень 2025 року буде місяцем Заслуженого академічного Закарпатського народного хору
- На завершення сезону: у Невицькому замку відбудеться показ вистави «Річард ІІІ»
- "Танець заради нього": історія Алевтини Чернової — хореографки з Києва в Ужгороді
- Коломийка на всі смаки звучатиме в Колочаві
- «Дитячі мрії» презентували в атріумі Закарпатської ОДА
- Закарпатський облмуздрамтеатр побував із гастролями в Угорщині
- Куїнджі, Айвазовський, Кричевський – колекцію Сумського художнього музею можна побачити в Ужгороді
- У галереї «Ужгород» відкрили виставку творів «Вернісаж 55»
- 30 травня в Ужгороді відбудеться відкриття виставки «Дитячі мрії»
- Танець, пісня, пам’ять: Академія культури провела концерт-подяку захисникам
- Академія культури і мистецтв запрошує сьогодні в Ужгороді на звітний концерт «Дякую Тобі…»
- Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
- В Академії культури і мистецтв відбувся фольклорно-мистецький форум «Барви народного танцю»
- В Ужгороді відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгий список 2025 року
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- Закарпатський драмтеатр реалізує інклюзивний проєкт за підтримки Українського культурного фонду
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
- В Ужгороді стартував Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця».
- Ужгородський скансен оприлюднив програму до Дня музеїв
До цієї новини немає коментарів