Широти "зеленого" туризму на Закарпатті розширяться

В останні роки поняття зеленого туризму на теренах Закарпаття стало не тільки ближче краянам, а й самі його широти значно розширилися. Безумовно, особливу увагу тут відведено лісгоспам, які повинні не тільки турбуватися про збереження лісів, а й створювати належні умови для комфортного відпочинку туристів. Про це заявив керманич Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга під час засідання за круглим столом, 7 червня.
- Хороші місця відпочинку для людей сприяють подальшого збереження лісових багатств. Рекреаційні пункти відпочинку, які зроблені силами лісівників дають можливість туристам повноцінно насолоджуватися природою, при цьому забути про стихійні місця ночівлі, розведення багать і паркінг транспорту.
На даний момент на території усіх лісгоспів Закарпаття зроблені такі пункти і навіть більше, наразі роботи в напрямку підготовки рекреаційних пунктів, зон відпочинку і оглядових майданчиків тривають. Впевнений, що для підвищення туристичної привабливості регіону у цій сфері мають працювати висококваліфіковані екскурсоводи, інструктори-провідники спільно з працівниками лісового господарства які знають найкращі туристичні цікавинки. До прикладу, у сусідній Словаччині всі пішохідні маршрути для активного відпочинку добре промарковані, складність позначена квітами, є інформаційні щити. Таким чином, мандрівник завжди може оцінити свої сили і не створити неприємності собі та рятувальникам, і нам ми маємо підвищувати свій рівень, - зазначає Валерій Мурга.
- Перш за все, такі зони намагаються розташувати уздовж доріг і поблизу природних пам'яток, які приїжджають дивитися туристи. Керівник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства зазначає, що подібна практика створення рекреаційних пунктів - це шлях до виховання і любові до навколишнього середовища. Він також вказує на те, що крім комфортного перебування в лісі туристи з численним стендом черпають інформацію про світ фауни і флори, гриби, знайомляться з правилами поведінки в лісі й про штрафи, які передбачені за порушення порядку, - додав начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Довідково: Туристисне маркування - це система спеціальних умовних позначень, які наносяться на різні предмети або встановлюються на місцевості для розмітки рекомендованих маршрутів туристських подорожей, походів і прогулянок.
Вона включає різні види марок, напрямних стрілок, покажчиків маршрутів та інших знаків, які в своїх символах, формі, кольорі і буквено-цифровому коді несуть необхідну для туриста шляхову інформацію про напрямки і відстанях до об'єктів туристично-екскурсійного огляду і обслуговування, про місця, призначених для привалів, природні перешкоди і небезпечні ділянки, про рекомендовані або забороні форми поведінки туристів на маршруті.
Нагадаємо, зелений туризм розвивають на Свалявщині.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
До теми
- На Рахівщині пройшла перша на Закарпатті «Школа хайкінгу»
- Два закарпатські села представлятимуть Україну на світовому туристичному конкурсі
- НПП «Зачарований край» відкриває туристичний сезон велопоходом мальовничими локаціями Іршавщини
- За три місяці 2025 року національні природні парки Закарпаття відвідали понад 14 тисяч туристів
- З початку 2025 року найбільші музеї Закарпаття відвідали понад 90 тис. туристів
- На Закарпатті створили туристичну мапу Боржавської долини
- У додатку «В похід Карпатами» з’явилися нові маршрути для хайкінгу
- У Нацпарку «Синевир» розпочався сезон тиші
- Гойдалка серед модрин: нова туристична атракція буде у Ясінях
- На Закарпатті відбудеться унікальний семінар, присвячений розвитку винного туризму - екскурсоводів запрошують до участі
- Квітковий календар Закарпаття: березень 2025, весняне натхнення
- Що, де і коли цвістиме на Закарпатті: опублікували календар цвітіння шафранів, магнолій, сакур та нарцисів
- У дендропарку Березинка поблизу Мукачева розквітли шафрани
- В Україні вийшов фільм про зимовий туризм на Закарпатті
- Лондон – Рига – Ужгород: Управління туризму ОВА презентувало Закарпаття європейським партнерам
- На Закарпатті - сніголавинна небезпека: туристів просять утриматися від походів у гори
- Туристичні відзнаки 2024 року – рейтинг Турінформ Закарпаття
- Найбільші музеї Закарпаття у 2024 році відвідали майже 580 тисяч туристів
- Розпочалися зйомки фільму про зимовий туризм на Закарпатті
- Минулого року природні парки Закарпаття відвідали понад 173 тисячі туристів
До цієї новини немає коментарів