На Пагорбі Слави в Ужгороді встановлять тригранну стелу на честь героїв АТО
Конкурс тривав із 13 лютого по 13 травня, після чого з усіма пропозиціями скульпторів мали змогу ознайомитися не тільки члени журі, котрі присвятили обговоренню робіт кілька засідань, зокрема, виїзних, а й представники громадськості – з повідомлень у ЗМІ й експозиції в атріумі будівлі ОДА планшетів та макетів з авторськими версіями майбутнього пам’ятника.
Напередодні ж, 30 червня, відбулося вирішальне засідання за участі: членів журі – начальника управління культури ОДА Вікторії Фролової, члена НСАУ, заслуженого художника України Степана Шолтеса, заступника військового комісара Ужгородського ОМВК Петра Марка, голови обласної організації НСХУ, народного художника України Бориса Кузьми, начальника управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради Михайла Івегеша, членів конкурсної комісії – начальника управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міськради Євгена Боброва, головного спеціаліста управління культури ОДА Томаша Сопка та провідного фахівця методичного кабінету при управлінні культури ОДА Владислави Рішко.
Крім того, активну участь у підбитті підсумків конкурсу взяли заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Петік, завідувач сектору державної служби України в Закарпатській області у справах ветеранів війни та АТО Іван Балашов, головний спеціаліст державної служби України в Закарпатській області у справах ветеранів війни та АТО Сергій Кузнєв, голова правління ГО "Спілка учасників бойових дій в АТО м.Ужгород "Побратими України м.Ужгород" Микола Марчишак, а також члени НСХУ та скульптори Богдан Корж і Михайло Ходанич.
Отож, згідно з голосуванням, третє місце і премію у розмірі 6 тисяч гривень присуджено Михайлу Беленю, друге місце і винагороду в 10 тисяч гривень – Василю Роману, а переможцем конкурсу, з яким укладуть угоду про встановлення пам’ятника, визнано Василя Олашина.
Як прокоментував рішення Олександр Петік, робота Михайла Беленя "Журавлина пісня вічна" більше перегукується з образом Небесної сотні, а глибоко символічний задум Василя Романа – потребує тривалішого обміркування щодо технології виготовлення та місця розташування. Однак, запевнив посадовець, обидва проекти заслуговують бути реалізованими на теренах області й у разі доопрацювання можуть одержати необхідну підтримку.
Роботу ж Василя Олашина вподобали через її лаконічність та, водночас, багатозначність. Композиція має вигляд тригранної скелі, за авторським трактуванням – це ялини, хоча вони, водночас, можуть нагадувати й інші символи, що пов’язані як з місцевістю, так і з темою пам’ятника, попереду ж стоїть мати, котра тримає вгорі немовля – на знак продовження життя. Матір також є уособленням Батьківщини.
Зараз скульптор працюватиме над удосконаленням проекту, витвір планує втілити в класичних і довговічних матеріалах – граніті та бронзі. Митець обіцяє докласти максимум зусиль, аби закарпатський пам’ятник став одним із найбільш вдалих серед подібних в Україні. Оцінити творіння скульптора громадськість зможе вже наступного року, позаяк об’єм роботи чималий – ідеться не тільки про виготовлення пам’ятника, але й про облагородження площі перед меморіалом.
Джерело: управління культури Закарпатської ОДА
До теми
- В Ужгородському скансені відбудеться відкриття виставки робіт одеських художниць Ольги Крест і Анастасії Асп
- Музейна новинка: Ужгородський скансен презентував календар на 2025 рік
- Нові експозиції та історичні оновлення: Ужгородський замок серед надпопулярних музеїв України 2024 року
- Вокальний гурт «BREVIS» запрошує завтра, 5 січня, на благодійний концерт на підтримку ЗСУ
- У Закарпатському краєзнавчому музеї ім. Т.Легоцького підсумували рік
- «Різдво на Закарпатті»: виставка-фотозона в музеї народної архітектури та побуту
- Коляда в старому селі - скансен в Ужгороді запрошує
- У галереї «Ужгород» відкрили традиційну «Різдвяну виставку» робіт закарпатських художників
- "Різдвяний вернісаж": виставку закарпатських майстрів народного мистецтва можна подивитися до 13 січня в Ужгородському скансені
- ТОП кращих різдвяних місць Закарпаття-2024
- Лауреатів цьогорічної Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава нагородили в обласному центрі
- В Ужгороді майстриня виготовила вертеп і подарувала його ляльковому театру
- «Історію школи в обличчях» започатковує Ужгородська музична школа №1
- «Своя сорочка»: в Ужгородському скансені результати роботи презентувала студія вишивки «Косиця»
- В Ужгороді оголосили переможців акції «Письменник за прилавком»
- Ужгородський скансен запрошує відвідувачів на виставку жіночих хусток із власної колекції
- В Ужгороді за прилавком «Кобзаря» був історик Юрій Туряниця
- «Ужгород колись і нині»: за прилавком у «Кобзарі» були автори популярного видання
- В Ужгороді за прилавком був керівник видавництва «Патент» Іван Ключевський
- Професор Сергій Федака презентував в Ужгороді три завершальні томи «Історії України»
До цієї новини немає коментарів