Бойовий медик 128 ОГШБр Богдан Магаляс отримав із рук Президента найвищу нагороду – звання Героя України
Про це йдеться на сторінці Мукачівської міської ради.
Про це йдеться на сторінці Мукачівської міської ради.
У середу, 6 грудня, в Ужгороді відкрили міні-скульптуру винахіднику кулькової ручки Ласло Біро: саме сьогодні виповнилося 80 років з дати офіційно зафіксованого винаходу кулькової ручки. Це вже 63 міні-скульптурка в Ужгороді. Її автором став ужгородський скульптор Роман Мурник. Нова скульптурка розташована біля пішохідного мосту.
Місто відзначила Асоціація міст України та її Палата великих міст – за допомогу переселенцям, які приїхали до Ужгорода.
Про це інформує пресслужба міської ради.
6 грудня, в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято – День Збройних Сил України – свято справжньої мужності, героїзму і відваги.
Ужгородський прес-клуб проводить традиційний передсвятковий творчий конкурс «Різдвяна листівка з Ужгорода». Діти можуть подати на конкурс тематичні малюнки, які, за результатами читацького голосування, будуть надруковані та стануть справжніми поштовими листівками. Їх підпишуть усі охочі, а волонтери забезпечать різдвяних листівок доставку військовим на фронт.
Уже втретє в ужгородському сканесені діятиме Резиденція Святого Миколая! Миколай Чудотворець чекатиме на дітвору в сакральному місці – музейній Шелестівській церкві.
Про це інформує Ужгородська міська рада.
Цього року Миколайчики прийдуть у Хуст, Виноградів, Сільце, Гребля, Іршава, Білки, Імстичово, Довге, Кушниця, Керецькі, Мукачево, Солочин, Перечин, Ужгород.
Україна посіла третє місце серед 50 країн та територій за кількістю завантажених світлин: допускали тільки ті знімки, які зроблені до 24 лютого 2022 року.
В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація монографії «Кафедральний собор Воздвиження Хреста Господнього та резиденція Мукачівських єпископів в Ужгороді», яка є результатом наукової та реставраційної роботи упродовж 2020-2023 років. Останні пошукові та консерваційні процеси проводилися у рамках транскордонного проєкту «Реставрація спільної історичної та культурної спадщини» у містах Ужгород (Україна) та Кошице (Словаччина).
В ужгородській книгарні «Кобзар» у понеділок, 27 листопада, стартувала щорічна передсвяткова акція «Письменник за прилавком».
Діти, яким мало хто давав шанси на самостійне пересування, після реабілітації в цьому закладі починають ходити. Такі випадки поки що поодинокі, бо про реабілітаційний центр у Сваляві як такий та його можливості знає мало хто, але дива вже трапляються. Вірніше, це диво – результат кропіткої праці спеціалістів, які за допомогою потужного сучасного європейського обладнання, отриманого досвіду та власної праці можуть реально допомагати малюкам. Більше про це – в нашому матеріалі.
Згадати українців, які загинули страшною смертю від голоду, із колосками пшениці та лампадками до пам’ятника жертвам Голодоморів прийшли керівники Закарпаття та Ужгорода, представники правоохоронних структур, священнослужителі, громадськість.
Закарпатців закликають сьогодні о 16:00 запалити свічку пам’яті у власному вікні чи біля пам’ятників жертв Голодомору у їхньому населеному пункті.
Один із найбільших банків України Банк Кредит Дніпро відкрив в Ужгороді своє перше відділення.
Просять усіх не поширювати неправдиві повідомлення та свідомо аналізувати інформацію.
Відкриє її цього року лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець.
День Гідності та Свободи. Цього дня, 21 листопада, з інтервалом у дев’ять років розпочалися доленосні події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Як світ може підтримати українських науковців під час війни, власним прикладом демонструє професор Оклендського університету, українець за походженням Тарас Олексик, фахівець із геномної біології та біоінформатики, автор кількох винаходів у світовій генетиці.