Дослідження: чи є на Закарпатті сепаратизм? (ВІДЕО)
Стереотипи та хибні уявлення про Закарпаття – наче вітер, що роздмухує чимало запитань у столиці з боку політиків чи ЗМІ. І запитання ті здебільшого пов’язані з тематикою національних меншин.
Стереотипи та хибні уявлення про Закарпаття – наче вітер, що роздмухує чимало запитань у столиці з боку політиків чи ЗМІ. І запитання ті здебільшого пов’язані з тематикою національних меншин.
Коронавірус вніс корективи у навчальний процес, і всі його учасники – діти, вчителі, батьки – відчули це.
А ви знаєте, яке Закарпаття на смак?
Справа, яка зародилася із занедбаної будівлі та шаленого бажання.
1 грудня в обласному центрі Закарпаття стартувала традиційна щорічна зимова акція «Письменник за прилавком», яку проводять вже десять років поспіль.
Дослідниця Тетяна Літераті 16 грудня взяла участь в акції "Письменник за прилавком". Авторка представила чотири книги із серії "Втрачений Ужгород". Таку акцію проводять понад 10 років. В книжковій крамниці на площі Корятовича щодня, крім вихідних, з початку грудня до свята Миколая письменники спілкуються із читачами та підписують свої книги. Цього року, як повідомляв організатор Федір Шандор, акція триватиме до 17 грудня.
Святкова програма «Пошуки Святого Миколая» пройшла в Ужгородському замку. У заході взяли участь школярі Ужгородської школи-інтернату I-III ступенів для глухих дітей.
20 представників туристичних операторів України та блогерів, які пишуть про туризм, відвідали Закарпаття в рамках промотуру проєкту Ужгород ReTour.
Обласну ялинку Закарпаття почали прикрашати 15 грудня на площі Народній. Вона має 20 метрів, — розповів Суспільному головний спеціаліст відділу охорони і захисту лісу Закарпатського обласного управління лісомисливського господарства Роман Соболівський. Встановили її 11 грудня.
«Золота» олія та курка «для багатих» - в Україні традиційно підвищують ціни на продукти харчування перед святами. На ринках невдовзі розпочнеться ажіотаж, всі закуплятимуть їжу для новорічного столу. Соняшникова олія протягом поточного року мінялася в ціні кілька разів.
Вже позаду половина грудня, а справжня зима ще не прийшла на Закарпаття. Наразі стовпчики термометрів не опускалися вдень нижче нуля, а снігу та морозу і взагалі не було.
В Ужгороді почали формувати Єдиний соціальний реєстр громадян, які мають право на безоплатний проїзд у міському громадському транспорті.
21 адміністративний протокол виписала муніципальна поліція Ужгорода з 8 грудня підприємцям міста за відсутність погодження вивіски на їхніх закладі. Про це нині повідомив завідувач сектору елементів благоустрою та демонтажу Андріан Курило.
Квест "Пошуки Миколая в Ужгородському замку" організували 14 грудня для учнів школи-інтернату для глухих дітей. Розпочався він о 12-й 30. Участь у ньому взяли учні середньої ланки. А для молодшої зробили майстер-клас із виготовлення новорічних прикрас, розповіла організаторка Вікторія Горінецька. За її словами, мета заходу — ознайомити школярів з історією життя святого Миколая.
Пора – вечірня. Атмосфера – зимова, ледь-ледь, але таки залітає сніг, у схованки де-не-де грає мороз. Місце – символічне: Закарпатський музей народної архітектури та побуту. І привід для зустрічі – традиційний.
Від найглибших традицій академічної школи до сучасної скульптури: 13 закарпатських митців представили на обласній виставці роботи виконані з дерева, металу, каменю, бронзи та кераміки.
145 голосів з 25 тисяч необхідних набрала петиція ужгородця Андрія Прокопця про надання українцям можливості пожертвувати свою 1000 гривень за вакцинацію благодійним фондам, котрі допомагають хворим дітям. Автор зареєстрував петицію 8 грудня на вебпорталі "Електронні петиції".
Ананаси, маракуйя, ківі та хурма- саджанці цих дерев можна знайти вдома у виноградівця Олександра. Займається екзотичними рослинами чоловік разом з мамою вже близько 10 років.