Малюнки для участі в акції "Різдвяна листівка з Ужгорода" приймають до 20 грудня
До 20 грудня можна прислати дитячі малюнки на конкурс "Різдвяна листівка з Ужгорода".
До 20 грудня можна прислати дитячі малюнки на конкурс "Різдвяна листівка з Ужгорода".
У 2017 р. Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту було започатковано щорічне видання «Музейний календар», щоб на його сторінках популяризувати різні фондові колекції музею та народну культуру Закарпаття.
15 грудня 2020 року о 18.30 заслужений артист України Олександр Садварій запрошує на святкову, емоційно-піднесену, новорічно-різдвяну концертну програму «ЗІ СМАКОМ ГЛІНТВЕЙНУ».
Стартовий тиждень передмиколайської акції «Письменник за прилавком» завершував Банди Шолтес. Цьогоріч пан Андрій розповів про здобутки року й поділився з Медіацентром планами на наступну книгу.
4 грудня, в рамках традиційної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» з відвідувачами ужгородської книгарні «Кобзар» спілкувався Банди Шолтес.
Він об’їздив півсвіту, а зараз світом подорожуть його полотна. Мар'ян Багній – відомий художник з Хуста вже кілька років прикутий до інвалідного візка, однак займатись своєю улюбленю справою він активно продовжує.
Письменник і журналіст, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець у дитинстві був у захопленні від книги «Кленові листки» Василя Стефаника, дуже любив народні казки, витрачав перші зароблені гроші на книжки про пригоди та збирав власну дитячу бібліотеку зі стареньких, списаних книг.
Ми часто говоримо про явище “закарпатські народні казки”. Протягом ХХ ст., як пише Громадський інформаційний центр обласної бібліотеки, на Закарпатті вийшло близько 20 таких книг. Народні казки записувалися від простих оповідачів, які переказували історії із попередніх поколінь.
Триває фотоконкурс «Дерев’яні скарби Карпат», що проводить Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна». У такий спосіб хочуть відкрити світові неповторні пам’ятки дерев’яної сакральної спадщини Карпатського регіону.
В Ужгородському скансені відбулась презентація етнічно-сюрреалістичного кліпу на закарпатську народну пісню «Не спала я сиї ночі», режисером якої є Дмитро Фесенко, аранжування закарпатського композитора Антона Дегтярьова.
2 грудня, в ужгородській книгарні «Кобзар», рамках традиційної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» з читачами та відвідувачами спілкувався професор, відомий історик, письменник Сергій Федака.
Напередодні новорічно-різдвяних свят особливо хочеться вірити у чудо. І хоч карантин вносить свої корективи навіть у казку, резиденція Святого Миколая у чинадіївському замку Сент-Міклош на Мукачівщині все ж таки працюватиме.
Український документальний і вуличний фотограф Михайло Палінчак презентував в Ужгороді свою першу фотокнигу «Анамнез». Локація: «Malo Mesta art gallery» – простір Smart Point.
Ужгородська співачка Мирослава Копинець представила кліп, в якому показала різні райони Закарпаття.
В ужгородській книгарні «Кобзар» 1 грудня стартувала передноворічна акція «Письменник за прилавком». Першим там побував щорічний учасник книжкової ініціативи Андрій Любка. Талановитий прозаїк розповів Медіацентру про свій новий роман «МУР», порекомендував книгу і розповів, коли чекати на його літературні новинки.
Виставку картин ужгородського художника Тараса Табаки презентували сьогодні в Обласному музеї народної архітектури та побуту.
В Ужгороді 1 грудня в рамках культової закарпатської зимової акції за прилавком книгарні "Кобзар" стояв Андрій Любка, читачі мали нагоду поспілкуватися з молодим харизматичним українським письменником та отримати автограф.
Закарпатська обласна філармонія запрошує всіх провести час у дивовижній компанії вишуканої музики талановитого італійця, майстра ансамблево-оркестрового концерту – Антоніо Вівальді, яка вже давно прикувала всіх нас оригінальністю та витонченою мелодійністю.
На Закарпатті нещодавно створили “Шлях Закарпатського живопису”. Йдеться про перший культурний маршрут України – “Шлях Закарпатського живопису”. Він сформований із 459 пейзажів художників Закарпаття. А це чотири покоління митців – від заснування живописного феномену до його завершення. Власне, цей маршрут показує сучасне Закарпаття крізь проєкцію локального мистецтва ХХ століття.
Виставу поставив київський режисер Віталій Семенцов.