Учасникам АТО на замітку: інформація від ДФС
Податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо її розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (у 2016 році – 1930 грн).
При цьому ПСП починає застосовуватися до нарахованої заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право відповідно до пп. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Порядок подання документів для застосування ПСП затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1227.
Категорії платників податку на доходи фізичних осіб, що є користувачами права на застосування ПСП, визначені у підпунктах.169.1.1-169.1.4 пункту 169.1 статті 169 Кодексу:
- для будь-якого платника податку у розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, (на 01.01.2016 року – 1378 грн). З урахуванням вищезазначеного, у 2016 році розмір ПСП становить 689 грн. (50% від 1378 грн);
- для платника податку, який утримує двох і більше дітей віком до 18 років має право на застосування ПСП у сумі 689 грн, що складає 100 % розміру ПСП – у розрахунку на кожну таку дитину;
- для платника податку, який є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України від 22.10.1993 р. № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», крім осіб, визначених у пп. «б» пп. 169.1.4 п. 169.1 ст. 169 Кодексу, в розмірі 1033,50 грн.
Якщо платник податку має право на ПСП з двох або більше підстав, то застосовується одна пільга з підстави, яка передбачає її найбільший розмір. Проте, якщо платник податку утримує двох і більше дітей, у тому числі дитину – інваліда (дітей – інвалідів), ПСП, що надається платнику податку як багатодітному батькові (матері) визначається з двох підстав, ПСП звичайна на дітей та підвищена ПСП на дитину – інваліда.
Перелік доходів, до яких ПСП не може бути застосовано, наведено у пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Кодексу.
Отже, особи, які мають статус учасників бойових дій, які брали участь в АТО, не зазначені у пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 Кодексу як окрема пільгова категорія платників, що мають право на збільшений розмір ПСП. Однак такий платник має право на застосування ПСП як платник податку за умови дотримання вимог ст. 169 Кодексу.
Граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків визначається як добуток суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2016 році – 1930 грн) та відповідної кількості дітей.
У нашому прикладі, якщо платник податку, який має чотирьох дітей віком до 18 років, отримує заробітну плату, розмір якої у 2016 році не перевищує 7720 грн (1930 грн х 4 дітей) на місяць, то такий платник має право на ПСП у розмірі 2756 грн (689 грн х 4).
Джерело: ДФС у Закарпатській області
До теми
- Медичний туризм - перспективна галузь для Закарпаття
- В Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому катедральному соборі освятили статую серця Ісусового
- Лабораторія визначення якості вина з’явилась на Закарпатті
- Закарпаття зустріло евакуаційний потяг із Краматорська Донецької області
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- Сьогодні - Трійця за григоріанським календарем
- Папа Франциск призначив нового єпископа-ординарія для Мукачівської греко-католицької єпархії
- Сьогодні — Вербна неділя у греко-католиків та католиків Закарпаття
- Вихідець із Лисичанська заснував в Ужгороді першу роликову школу (ВІДЕО)
- Перечинці VS підприємство з Краматорська: пошук діалогу триває
- Місія Мукачівської греко-католицької єпархії навідається до бійців ТРО Закарпатської області
- Греко-католики на Закарпатті переходять на григоріанський календар (ВІДЕО)
- Ужгородські навчальні заклади продовжують отримувати німецькі генератори (ФОТО)
- Ще одна парафія МГКЄ перейшла на Григоріанський календар
- На Перечинщині старий рефрижератор перетворили на мобільну лазню для військових (ВІДЕО)
- У соціальні заклади Закарпаття передали 18 генераторів
- Уже три роки в Ужгороді працює театральна студія «Провокатор»
- На Закарпатті підприємцям компенсують вартість генераторів та зарядних станцій
- У Мукачеві проведуть в останню путь Героя, який віддав життя за Україні
- Ужгородцям - про правила безпечного користування генераторами (ВІДЕО)
До цієї новини немає коментарів