Київський Молодий театр подивував ужгородців новою драмою
Київський академічний Молодий театр привіз нещодавню прем’єру – прелюдію «Піаніст» за п’єсою «Прощавай, настроювачу!» Вадима Лєванова. Попри те, що це дебютна постановка молодої режисерки, ще студентки Київського університету культури і мистецтв Валерії Городецької, спектакль цілком зрілий і довершений. Увагу привертають не тільки тематика, вибір історії, але й цікаві режисерські рішення у трансформованій моновиставі. Особливо несподіваною, гострою, свіжою, хоч і дискусійною є кульмінаційна сцена із оголеними тілами акторів у напівтіні. Проте мистецьку червону лінію перейдено не було.
Ефект співпереживання і повного занурення допомагає досягнути музика, написана спеціально для цієї вистави композитором Олександром Шимком. Спектакль не залишив байдужим нікого. Бо, як влучно наголосив актор Олексій Нагрудний під час прес-конференції, вистава не вирішує зовнішніх соціальних проблем, але може допомогли вирішити внутрішні конфлікти в людині.
Ужгородський глядач побачив сучасний театр, театр нової драми без поділу героїв на позитивних та негативних. Напевно, саме на малій сцені, в майже інтимній атмосфері, коли глядач чує дихання актора, це справляє найвиразніший ефект присутності, погляду на чує життя впритул, але через призму мистецтва. Впродовж годинної вистави дівчинка-підліток, що бажала пізнати життя, швидко дорослішає на очах глядачів. Всю амплітуду юнацьких емоцій, задерикуватості, а потім раптове усвідомлення, що життя – це не гра, що мрії дівчинки такі наївні в реальному житті, а потім ініціацію і дорослішання майстерно зіграла актриса Поліна Слісаренко. Образ зламаного чоловіка, який використав свій шанс реалізуватись у житті невдало, хоча й пробував щось змінити, образ талановитого, але нещасного піаніста-настроювача проникливо й харизматично зіграв актор Олексій Нагрудний.
Перший фестиваль камерного театрального мистецтва стартував чудово. За словами ініціатора фесту, директора Закарпатського академічного музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв Василя Марюхнича, для закарпатських театралів – це новий досвід: і творчий, і організаторський. До речі, ідея збагатити театральне Закарпаття фестивалем такого актуального формату у пана Василя виникла саме під час перегляду вистави одного з київських театрів.
Після показу вистави «Піаніст» начальник управління культури Закарпатської ОДА Вікторія Фролова, заступник голови Ужгородської міської ради Олександр Білак, керівництво театру привітали Ужгород із відкриттям фестивалю та вручили гостям подарунки, зокрема, статуетку-символ фестивалю – переплетіння двох сакур із театральними масками.
Театральний фестиваль щодня радуватиме новими виставами до 26 квітня. По квитки слід подбати заздалегідь, бо зала вміщує лише 75 місць.
Іванка Когутич для uzhgorod.net.ua
До теми
- Капелан Микола Багіров: «На війні Бога не ділять»
- Команда Eco Film Festival від Chysto.de оголосила переможців кінопремії імені Романа Жука, який загинув навесні 2022 року, захищаючи Україну
- "У поїздках на фронт наїздив більше, ніж за все життя до цього". Історія закарпатського волонтера Костянтина Черкая
- В Ужгороді розробили карту безбар’єрності та планують запровадити доступне таксі
- “Винну історію Закарпаття” презентували в Ужгороді
- Доброволець-штурмовик "Обама": на честь Данила Богуславського назвали вулицю в Ужгороді і зняли документальний фільм в Америці
- Штурмовик Іван Пайда. Герою з Ужгорода назавжди 39
- Жіночий клуб «Натхненна» – простір, де жінки разом відпочивають і розвиваються
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
- Втрачений Ужгород: острів Маргарити
- УКУ започаткував стипендіальний фонд на честь випускника, полеглого захисника з Ужгорода Миколи Гаєвого
- Капітан "Дуб". Ужгородець Євген Гайдук представлений до нагородження орденом "Богдана Хмельницького". Посмертно
- Центр надання соціальних та реабілітаційних послуг для дітей та осіб з інвалідністю «Дорога життя» відзначив 25-річчя
- Сеньйори: життя спочатку, або як клуб для літніх людей допомагає адаптуватись в Ужгороді
- Шлях довжиною у чверть століття: медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя» святкує 25-річчя
- Десантник "Кент". Пам'яті ужгородця Радіона Миковича, нагородженого орденом "За мужність"
- Розвідник "Француз". Ім’ям капрала Французького Іноземного легіону Святослава Сойка названо вулицю в Ужгороді
- Із Миколаєва – в Ужгород: як війна змінила життя нейрохірурга Дмитра Сікорського
- Мисливець за ворожою технікою "Цитрус". Ужгородець Роман Гапак у 20 років був нагороджений двома бойовими орденами
- Командир "Граду" з позивним "Ісус". Ужгородець Тарас Гайдук нагороджений орденом "За мужність". Посмертно
До цієї новини немає коментарів