Ажіотажу немає: потік туристів у країни ЄС через Закарпаття збільшився всього на 3 відсотки

Про це свідчать статистичні дані.
– Всього з 11 по 27 червня через міжнародні пункти пропуску, що розташовані в межах Закарпаття, в країни ЄС проїхали 233 тисячі 995 українців, із них по біометричних паспортах – 6003 чоловік (решта перетнула кордон, користуючись шенгенськими візами, отриманими ще до введення безвізу), – заявляє Геннадій Москаль. – Це всього на три відсотки більше, ніж за аналогічний період часу до запровадження безвізового режиму.
Із понад 6 тисяч українських туристів, що їхали в ЄС із біометричними паспортами, не пропустили за кордон усього 8 чоловік. Причина – порушення правил перебування в країнах Євросоюзу під час попередніх поїздок, ще до запровадження безвізу. Найпопулярніший напрямок виїзду в ЄС через Закарпаття – це Угорщина (понад 150 тисяч чоловік), на другому місці – Румунія (майже 47 тисяч чоловік), на третьому – Словаччина (понад 36 тисяч чоловік).
До речі, цього року кількість бажаючих отримати біометричні паспорти на Закарпатті зменшилася. Якщо за перші п’ять місяців 2016 року біометрику оформили близько 50 тисяч закарпатців, то за перші п’ять місяців 2017-го – близько 45 тисяч мешканців області. Відсутність ажіотажу на пропускних пунктах із країнами ЄС пояснюється тим, що абсолютна більшість закарпатців, котрі мають бажання поїхати за кордон, давно мають як біометричні паспорти, так і кількарічні багаторазові шенгенські візи.
moskal.in.ua
До теми
- «Раніше ми стріляли кількістю. Зараз стріляємо точністю. Дрони коригують вогонь, і це кардинально змінило ефективність артилерії»: історія головного сержанта з позивним «Ярчук»
- Олександр Холод: ветеран, який популяризує туризм і сприяє реабілітації військових
- "Бограч-index" – липень 2026: за місяць ціни за продукти змінилися на - 5,5%
- На Закарпатті смертність удвічі перевищує народжуваність: статистика за перше півріччя 2026 року
- В Ужгороді покажуть документальний фільм про евакуацію цивільних із прифронтової Костянтинівки
- В Ужгороді розпочався «Чендей-фест»: визначили найкращих авторів малої прози та сценаріїв
- «Alpa» в Ужгороді: як століття тому рекламували легендарну францовку
- Світовий стандарт у дії: чому серце пацієнта в Закарпатському кардіоцентрі лікує не один лікар, а ціла команда?
- Закарпаття серед областей із найнижчими пенсіями в Україні — Опендатабот
- Ветеранський туризм на Закарпатті: між гостинністю та системними бар'єрами
- Прикордонник Чопського загону «Моряк» був «очима» штурмовиків, а тепер готує нове покоління операторів БПЛА
- До майже 50% зросла вартість навчання в університетах на Закарпатті
- Відмовилася від громадянства США заради ЗСУ: історія військової Кім, яка воює у закарпатській бригаді ТрО
- На Свидовці завершили програму природотерапії для ветеранів
- «Мацур»: у 128-й Закарпатській бригаді створили власний бойовий наземний роботизований комплекс
- Повернення до внутрішнього балансу: нацгвардійці 26-го Закарпатського полку проходять декомпресію після фронту
- «Український балкон» у Стару Європу: яким побачив Закарпаття німецький репортер у 1930-х
- Коли в Ужгороді почали пити чай
- Інвестиція у майбутнє: скільки коштує навчання в УжНУ у 2026 році та як змінилися цінники?
- 32 659 вибухонебезпечних предметів знешкоджено: закарпатські сапери працюють на Миколаївщині

До цієї новини немає коментарів