Фермер Михайло Дем’ян започаткував доволі незвичну для Закарпаття справу

Фермер Михайло Дем’ян започаткував доволі незвичну для Закарпаття справу
Чоловік розводить равликів.

 

Проект взялися втілювати у Нижньому Селищі. Пан Михайло каже, зацікавився равликами декілька років тому – спочатку сам скуштував, а потім вирішив вже зайнятися масовим розведенням делікатесу. На питання, яка різниця між равликами, яких ми бачимо після дощу і тими, яких вирощують на фермі, Михайло Дем’ян розповідає наступне.

Досі на Закарпатті равликів як делікатес тільки збирали, а перша ферма запрацювала цьогоріч, і вона здатна вирощувати до 10 тонн на рік. Раціон цих створінь багатий, адже від нього залежить їх смак. Годують спеціальним кормом раз на день, а далі тим, чим багата природа – травою. Равлики полюбляють вологість.

Це наочно демонструє фермер, бризкаючи на них водою. Але щоб підтримувати сотні таких створінь на фермі сконструювали систему «туманного поливу». Попит на таку продукцію на Закарпатті поки невеликий, а ось за межами краю та країни чималий, тому здебільшого вирощують равликів для продажу. Багато хто просто не ризикує спробувати делікатес, але пан Михайло каже – м’ясо ніжне, і у кожного різні асоціації. Поки що тут готують равликів за трьома рецептами. 

На фермі вже облагороджують спеціальні альтанки – чекають гостей, туристів з цілої України. Показують повний цикл вирощування і звичайно дегустація. Щоправда, така страва не з дешевих. Ще дорожче ікра, але її поки не збирають. Взагалі про корисність цих черевоногих молюсків знали ще з далеких часів. Мають вони велику концентрацію холіну та ретинолу, що корисно для людського організму. Тому цю ферму можна вважати ще одною родзинкою Закарпаття.

М-студіо

 

17 липня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів