Російський газ для України стане втричі дорожчим?
Робоча група на рівні експертів ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" до 10 вересня повинна провести узгодження на рівні компаній основних положень Протоколу про транзит і постачання газу в 2006 році.
Як повідомили у ВАТ "Газпром", рішення про створення даної робочої групи було ухвалене в ході переговорів, що проходили в Москві, між міністром промисловості й енергетики Росії Віктором Хрістенко і міністром палива і енергетики України ?ваном Плачковим.
Крім того, в ході переговорів "російська сторона заявила про готовність в 2006 році збільшити об??м транзиту російського газу на експорт по території України і об??м транспортування середньоазіатського газу по діючому українсько-туркменському контракту", ? повідомили в російському газовому концерні.
"Газпром" також готовий поставити Україні додаткові об??ми російського газу для повного забезпечення потреб країни в природному газі. Крім того, як і в минулі роки, допуска?ться можливість експорту газу з території України до ?вропи в об??мі до шести мільярдів кубометрів, додали в компанії.
Як повідомили в "Газпромі", Росія представила свої пропозиції за основними умовами постачання і транзиту газу в 2006 році.
"Ці умови повністю відповідають досягнутим раніше домовленостям на вищому рівні про перехід на оплату транзиту і постачань газу грошовими коштами, за цінами і тарифами, відповідними ?вропейськими", ? відзначили в концерні.
Разом з тим, українська сторона пропону? нічого не міняти і зберегти умови постачання і транзиту російського газу в 2006 році такими ж, як і в поточному році.
Протягом останніх п?яти років ціна російського газу для України залишалася незмінною і складала 50 доларів за тисячу кубометрів. За цей же період часу ціна газу на російському ринку збільшилася в три рази, а для ?вропейських споживачів ціни на газ виросли на 80%. Ринкова ціна газу для України, розрахована по методу net back (ціна газу на "базовому" ринку збуту, мінус витрати на транспортування) склада? близько 160 доларів.
Деловая неделя
До цієї новини немає коментарів