В Україні збільшиться розмір допомоги по догляду за дітьми до 3-х років

Віце-прем’єр-міністр Микола Томенко повідомив, що з 1 січня розмір допомоги по догляду за дітьми до трьох років зросте до 209 гривень.

 

На сьогодні, як нагадав Томенко, розмір максимальної допомоги склада? 90 гривень. Він сказав, що Кабінет міністрів у бюджеті на наступний рік передбачив збільшення виплат з 1 січня 2006 року до 209 гривень.
Віце-прем??р пояснив, що допомога по догляду за дітьми до 3-х років збільшуватиметься залежно від матеріальних доходів сім?ї: якщо сім?я малозабезпечена, то така допомога становитиме 209 гривень, якщо сім?я заможна ? 90 гривень.
Уряд, за словами Томенка, працю? над соціальною допомогою дітям-сиротам. Віце-прем??р наголосив, що Кабмін зробить усе можливе задля того, щоб "гроші ходили за дитиною". Він повідомив, що відповідні документи уже розробляються.
До прийняття необхідних законодавчих актів Кабінет міністрів використову? різноманітні можливості для поліпшення системи виплат матеріальної допомоги дітям-сиротам. Зокрема, здійсню?ться велика кількість разових виплат. Так, діти-сироти, які закінчили середню школу, на цей момент отримують разову допомогу у розмірі 85 гривень. Уряд ма? намір прийняти рішення, згідно з яким ця сума збільшиться в 9 разів, а після закінчення школи діти-сироти отримають разову допомогу у розмірі 761 гривні.
Подібне збільшення разової допомоги очіку? і дітей-сиріт, які закінчили ВУЗ. Тобто, розмір допомоги збільшиться з 85 гривень до 761 гривні.
За словами Миколи Томенка, Кабмін ма? намір направити ці гроші до місцевих бюджетів, оскільки "на місцях краще розуміють, як знайти вихід із ситуації". Зараз, сказав Томенко, до регіонів передали 58 млн. гривень на різні проекти.
Також Микола Томенко повідомив, що з 1 жовтня буде підвищено матеріальну допомогу дітям-інвалідам ? з 10 до 20 гривень (залежно від категорії інвалідності).
Окрім того, з 1 вересня 2005 року зарплата співробітникам соціальної сфери збільшиться у середньому на 15%. За словами Миколи Томенка, залежно від категорії зарплатня для співробітників соціальної сфери буде збільшена від 7% до 20%. Віце-прем??р-міністр наголосив, що перші виплати будуть здійснені вже у середині вересня, а кінцеві ? у жовтні.
Окрім того, Томенко повідомив, що уряд ма? намір покращити пенсійне забезпечення для співробітників авіації. За його словами, вже з 1 вересня 2005 року цій категорії співробітників підвищать пенсію у середньому в 3 рази.
З 1 січня 2006 року Кабмін ма? намір у середньому вдвічі збільшити пенсії інвалідам-чорнобильцям 3-х груп, і з 30% до 50% збільшиться пенсія для військових інвалідів.
Кореспондент

 

24 серпня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів