Хто винен у 5 кілометровій дірці в державному кордоні України на Закарпатті?
На оборонній землі з контрольною смугою і спостережними вежами, нові господарі начебто планували вирощувати кукурудзу й горіхи. Натомість поставили сторожові будки і вежі, де цілодобово чергували ділки зі зброєю і тепловізорами. Коли поруч не було прикордонників, переправляли в Угорщину нелегалів і сигарети.
Мова йде про земельні ділянки в межах Берегівського району, а саме сіл Дийда, Горонглаб, Косонь та інших. Тут протягом грудня 2014 – березня 2015-ого року 134 гектари землі прямісінько на кордоні у вигляді земельних ділянок роздали окремим людям. Втім, згодом уся ця земля опинилась у власності однієї особи чи родини.
Про це журналістам розповів начальник Мукачівського прикордонного загону, полковник Володимир Паршиков. Однак, ім’я особи залишив в секреті, тільки зазначивши, що це закарпатець і місцевий мешканець.
Журналісти телеканалу "Україна" спробували розібратися у цьому земельному скандалі, що розгорнувся на Закарпатті.
Зокрема довідалися, що саме чиновники Держагентства земельних ресурсів віддали в приватні руки більше ста тридцяти гектарів. Так, близько п'яти кілометрів державного кордону виявилися у власності однієї родини.
– Мій клієнт має право власності зареєстроване, їм були здійснені всі законні дії з придбання права власності на відповідні земельні ділянки. В даний час прикордонна служба чомусь вважає, що це землі оборони, - розповів Олексій Лемеш, адвокат власника спірної землі.
Тепер у ситуації спробували розібратися "Факти".
Справді, землі на кордоні у приватні руки віддало обласне управлінні Держгеокадастру, мовляв колись ділянки належали колгоспу, потім їх віддали на розпаювання.
Прикордонники вже 2 роки судяться за оборонну землю, право власності вже скасували, однак досі не оформили ділянки на себе. Прокуратура звинувачує їх у бездіяльності і подала позови.
Прикордонники впевнені, ділянки біля рубежу узаконювати не потрібно, бо ці землі автоматично закріплені за Мукачівським загоном із часу його створення.
За словами закарпатського активіста Олександра Пересоляка, земельні дідянки на кордоні належать родині на прізвище Горват.
– Це однозначно схема. У Берегові (біля кордону. – ред.) були приватизовані ділянки 30-ма особами, для ведення особистого селянського господарства (ОСГ). А потім ці особи передають, а верніше продають ці ділянки, при чому у одного нотаріуса, двом особам на прізвище Горват. Це родина, як зрозуміло..., – стверджує активіст.
Хто винен у 5 кілометровій дірці в державному кордоні України на Закарпатті?
– Перше, прикордонники, які добряче заробляють за те, що закривають очі на контрабанду. За 21 рік незалежності не змогли оформити земельні ділянки за собою. Брешуть, що кордон знаходиться під їх контролем. Це всерівно, що у мене в дворі хтось буле контролювати збір врожаю.
Друге, Держгеокадастр, який виділив землі оборонного призначення у приватну власність. Мають поки "дах" в м.Київ - тому можуть "казкувати" на телебаченні.
І третє, прокуратура-поліція, які не спромоглися розкрити жодної схеми приватизації землі "на піджаків", – каже Олександр Пересоляк.
Нині ці 5 кілометрів української землі на Берегівщині та на самому кордоні з Угорщиною і досі юридично нічийні. Тож, не дивлячись на те, що за словами прикордонників "ситуацію вдалося стабілізувати" тут та у інших подібних місцях і далі може продовжуватися безперервний рух контрабанди до Європи...
Мukachevo.net
До теми
- "Бути поруч з тими людьми, які служать іншим": історія першої на Закарпатті поліцейської капеланки
- Увага! На Закарпатті – сніголавинна небезпека
- В Ужгороді терміново шукають донорів для наших захисників
- Волонтери в ужгородських супермаркетах за рік зібрали гроші на 200 дронів
- Загальнонаціональна хвилина мовчання: в Ужгороді двічі на тиждень проводитимуть акцію пам'яті полеглих Героїв
- В ужгородській кав’ярні військових безкоштовно пригощають кавою
- На Закарпатті 23% від усіх охочих долучитися до Сил оборони через центри рекрутингу - жінки
- Половина мешканців Закарпаття не знають, де та як отримати соціальні послуги — дослідження
- 16 закарпатців померли від переохолодження
- Закарпатська обласна станція переливання крові чекає донорів – проводять забір крові для ЗСУ!
- «Це був конструктивний діалог»: Ласлов Зубанич – про зустріч представників національних спільнот із Президентом України
- На Закарпатті прогнозують значні дощі та підвищення рівнів води
- На Закарпатті не зафіксовано жодного випадку метапневмовірусу
- Синоптики попереджають про погіршення погоди на Закарпатті завтра - сильні опади, ожеледиця
- Кращі бренди Закарпаття-2024
- Федір Шандор презентував "Туристичну карту Сваляви"
- На Закарпатті відпочивали діти, котрі навчаються в українсько-угорській школі в Будапешті
- «Бограч-index» – січень 2025: за місяць продукти подорожчали на 4,9%
- Drone Force – перший крок до професіонала з БпЛА
- 2024 рік - названо лідерів Закарпаття за напрямами
До цієї новини немає коментарів