ЦВК виділить майже півмільйона гривень на захист від хакерів
Центральна виборча комісія має намір виділити 480 тис. гривень на закупку додаткового устаткування для захисту від стороннього втручання в роботу електронної системи "Вибори".
Про це журналістам у п?ятницю повідомив голова ЦВК Ярослав Давидович.
Давидович заявив, що раніше, зокрема, під час третього туру президентських виборів, ЦВК позичала таке устаткування, оскільки не мала часу закупити його.
За словами Давидовича, устаткування, насамперед, призначатиметься для захисту від хакерів. При цьому глава ЦВК повідомив, що для Центвиборчкому тривожним сигналом стала інформація про те, що під час виборів у Болгарії було зафіксовано 1 600 незаконних втручань в аналогічну електронну систему.
Окрім того, Давидович повідомив, що ЦВК плану? закупити антивірусні програми останнього покоління для комп?ютерної техніки, яка знаходиться в розпорядженні Комісії.
Раніше Служба безпеки України передала до Генеральної прокуратури кримінальну справу за фактом проникнення в електронну систему "Вибори Президента України" і знищення інформації на серверах ці?ї системи. СБУ встановила причетність керівництва Центральної виборчої комісії до втручання в електронну систему "Вибори Президента України".
За словами екс-голови СБУ Олександра Турчинова, згідно з законом, СБУ не може висунути обвинувачення причетним до втручання в електронну систему ЦВК, оскільки вони мають перший-другий ранг державних службовців.
До цієї новини немає коментарів