Піскун: Мене звільнили через закриття справи проти Тимошенко
Колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун заявив, що напередодні своєї відставки він зустрічався з Президентом Віктором Ющенком, і той "дорікав за поспішне закриття справи стосовно Юлії Тимошенко".
Про це він сказав в інтерв?ю газеті "Свобода", опублікованому в понеділок, 17 жовтня.
За словами Піскуна, під час розмови Ющенко "прозоро натякнув, що було б добре, якби розслідування ці?ї справи (щодо Тимошенко - ред.) було поновлено". Колишній генпрокурор припустив, що цю справу збираються використати проти Юлії Тимошенко під час майбутньої виборчої кампанії до Верховної Ради, "щоб повісити на неї всіх собак".
Колишній генпрокурор також стверджу?, що Ющенко нібито наполягав на тому, щоб Піскун "розібрався із законністю списання судами заборгованості компанії "?ЕСУ", яку очолювала Тимошенко".
"Однак згадайте мою заяву після її відставки з посади прем??ра: репресії проти неї я чинити не буду навіть під загрозою звільнення з посади", - зазначив Піскун. "Так і сталося", - додав він.
За словами Піскуна, коли він заявив Ющенку про необхідність узяти пояснення у його дружини з приводу обставин приїзду в Україну родичів дружини Президента на інавгурацію, Ющенко "роздратовано відповів, що в Генпрокуратури ? важливіші справи, і знову повів мову про Тимошенко".
Піскун також стверджу?, що Президент "дуже бурхливо" відреагував на звістку про відкриття Генеральною прокуратурою кримінальної справи стосовно Петра Порошенка. Ствердно відповівши на запитання журналіста про те, чи намагався Ющенко вимагати закриття справи проти Порошенка, колишній генпрокурор заявив: "?, усвідомивши, що це безнадійно, він вирішив мене звільнити".
Колишній генеральний прокурор назвав свою відставку наслідком його "відмови піддатися на політичний тиск". "Дуже важко мати справу з людьми, які вимагають прийняття тих або інших рішень, керуючись політичною доцільністю, а не законом", - зазначив Піскун.
Підготовлено за матеріалами "Новости-Украина".
До цієї новини немає коментарів