Щоб допомогти американцям краще пізнати культуру та мистецтво Закарпаття...

Вистави, фотовиставки, презентації, покази фільмів та зустрічі за круглим столом – всі ці заходи дадуть змогу американцям краще пізнати культуру та мистецтво Закарпаття. Таким інноваційним та професійним, правдивим та чистим Закарпаття постане перед американським глядачем. Варто додати, що подібної культурно-пізнавальної події, яка б розкривала широку культурну складову Закарпаття за океаном ще не проводили.
Виставка та фотовиставка
Скарби Закарпаття на заходах презентує Тюнде Грівнак, дизайнер та лауреат премії «Pro Urbe». ЇЇ дизайнерська лінія складається з суконь, вишитих відомими закарпатськими мотивами. Крім того, Янош Перл презентує свої авторські фотороботи.
Показ фільму та розмова з головною героїнею
Фільм Дежо Жігмонда «Байстрюк сатани» реалістично змальовує долю угорців Закарпаття в роки Другої світової війни. Головна героїня стрічки, Вікторія Торпої, особисто супроводжуватиме кожен показ фільму у всіх американських локаціях – Вашингтоні, Нью-Йорку, Клівленді та Відні (штат Вірджинія). Після перегляду фільму кожен бажаючий зможе задати питання, які його цікавлять, щодо зйомок чи характеру головної герої, акторці Вікторії Торпої.
Презентації
Цікаві відомості про Закарпаття глядачі зможуть почерпнути з презентацій, які проводитимуть експерти. Елеонора Молнар, ректор Закарпатського народного інституту, Лівія Балог, голова осередку ГО «ТУКЗ-КМКС» Ужгородського району, проведуть цікаву та захопливу презентацію про історію та культуру Закарпаття. Ще два експерти Закарпаття Міклош Ковач, закарпатський історик, та Оскар Балог, економіст, проведуть зустріч за круглим столом у форматі неформальної розмови.
Думки від митців та організаторів щодо «Скарбів Закарпаття»
Федор Штефан, голова Угорського Дому у Вашингтоні: «Хочу показати американцям, яке є справжнє Закарпаття, щоб вони не тільки формували думку про нього з новин. Прагну дати їм можливість пізнати таку унікальну культуру. Хай вони побачать, почують та відчують яким чином може культура та мистецтво поєднуватися на Закарпатті, як, навіть без слів, можуть переплітатися ці фантастичні цінності та скарби. Я сам родом із суміжної до Закарпаття області, тому знаю тепле серце тих людей, жагу до життя та прив’язаність до культури і рідної мови. Це все я прагну показати серією заходів «Скарби Закарпаття» у США».
Елеонора Молнар, ректор Закарпатського народного інституту: «Для мене це в першу чергу Божа воля, адже з’явилося на світ таке диво. Декілька років тому, коли я почала займатися відновленням та популяризацією закарпатських традицій, я навіть і уявити не могла, що колись ми працюватимемо над таким професійним, сучасним та водночас близьким до традицій проектом разом з Федором Штефаном, Тюнде Грівнак, Яношом Перлом та Маріанною Профус».
Тюнде Грівнак, дизайнер: «Для мене була велика радість отримати запрошення від Елеонори Молнар на створення колекції за закарпатськими народними мотивами. Завдяки допомозі Елеонори я сама збирала зразки вишивок для колекції. Так народилася лінія «BY ME Treasure», яка оздоблена тільки ручною вишивкою закарпатських майстринь. Ще раз впевнююсь у думці, що народне мистецтво об’єднує нації навіть через кордони».
Вікторія Торпої, головна героїня кінострічки «Байстрюк сатани»: Мене охоплюють почуття щастя та радості, адже серед всіх скарбів Закарпаття, народна вишивка знову набирає популярності завдяки дизайнеру Тюнде Грівнак. Наша спадщина та традиції житимуть далі завдяки таким моментам. Я дуже вдячна, що мені випала честь стати обличчям колекції, адже ще не так давно мої мама та бабуся навчали мене цій традиційній вишивці – ця спадщина неоціненний скарб, душевна та вічна».
Джерело: «Карпатський об’єктив»
До теми
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- У Держдепі США знизили рівень ризику для подорожей у кількох областях України. Закарпаття – теж у списку
- В Ужгороді презентували Анталогію Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- В Ужгороді презентували книгу до річниці повномасштабної війни
- Від витоків до сучасності: в Ужгороді презентували "Педагогічну енциклопедію Закарпаття"
- В Ужгороді відбулась презентація колекції хусток (Відео)
- В Ужгороді презентували книгу Андрія Любки «Щось зі мною не так»
- В Ужгороді презентували «Роман зі світлом»
- В Ужгороді презентували книгу про легенду світового спорту Вадима Андрієвського та його закарпатського учня Василя Станковича
- Завтра в Ужгороді відкоркують першу символічну бочку вина з цьогорічного урожаю винограду
- П’ятдесяту міні-скульптурку презентували в Ужгороді (ВІДЕО)
- "Життя маленької людини, відірваної від батьківщини": в Ужгороді презентували книгу Тараса Ващука
- В обласному центрі Закарпаття презентували «Ужгородський кошар». Що це і для кого? (ВІДЕО)
- Ужгород: презентували перший модуль геопорталу міста
- Проєкт нового дитсадка презентували в Ужгороді (ВІДЕО)
- В Ужгороді презентували документальний фільм "Гуцульська ватра"
- Мозаїка людських історій: Тетяна Літераті презентувала нову книгу "Втрачений Ужгород" (РЕПОРТАЖ)
- «Неадитивне суспільство-guo vadis?» професора УжНУ презентували в Ужгороді (ВІДЕО)
- Філософські та духовні роздуми: викладач юрфаку УжНУ презентував книгу
- MomTalks: Ольга Томашевська — про свій досвід материнства (ВІДЕО)
До цієї новини немає коментарів