Закарпатські студенти мали нагоду поспілкуватися з нащадками Габсбургів

Нащадки Габсбургів
Поважних гостей представив засновник Ордена Марії-Терезії, завідувач кафедри міжнародної політики, професор Ален Панов, який розповів про заснування відзнаки та зауважив: «Захід є важливим для нас, адже династія Габсбургів відігравала значну роль у глобальній політиці, що позначилася на історії Європи і всього світу. Ужгород, як і все Закарпаття, понад тисячу років об’єднаний історією із Західною Європою. А правління Марії-Терезії неабияк відбилося на нашому краї, адже саме вона сприяла позитивним зрушенням у політичному та соціальному аспектах».
Подякував гостям за прекрасну можливість торкнутися історії й декан факультету МЕВ Микола Палінчак.
Відтак до слова запросили ерцгерцога Шандора Габсбурга-Лотаринзького: «Я радий вітати всіх присутніх, особливо ж радий бачити стільки молоді, адже вона – наше майбутнє. Ми – восьме покоління Марії-Терезії й Катерини Великої, а також п’яте покоління королеви Вікторії. Це доводить, що найбільші монархії переплетені між собою.

Як уже згадував Ален Панов, історія Закарпаття безпосередньо пов’язана з діяльністю Марії-Терезії, яка підтримувала тутешнє культурне й релігійне життя. Робила це, до речі, під час реформ Катерини Великої. Саме тоді почався багаторівневий етап розвитку освіти, культури. А освіта й виховання – це найважливіше, що можна дати дітям».
Звернулася до аудиторії й ерцгерцогиня Герта-Маргарет Габсбург-Лотаринзька, яка є головою міжнародної організації «Посольство миру»: «Я маю честь представляти думку 35 націй. Одне з відгалужень організації працює і в Ужгороді. Ми сприяємо молоді у закордонних зв’язках, тобто допомагаємо з міжнародним обміном студентів, поширенням знань, аби студенти більше дізнавалися про інші традиції, релігії, культури. Перший пам’ятник миру розміщений в Ужгородському замку, також сприяємо створенню ще двох у німецькомовних регіонах».
Ольга Качмар
Ален Панов подякував також організаторам зустрічі безпосередньо в університеті, а саме заступнику декана з виховної роботи Людмилі Казаковій, викладачу кафедри міжнародної політики Кирилу Нечипоруку, лаборанту кафедри міжнародної політики Альоні Слободянюк та очільнику бібліотеки Єві Камінській.
Після офіційних промов присутні мали змогу особисто поспілкуватися з королівською родиною, тож студенти й викладачі зверталися до гостей з питаннями, що їх цікавили. Насамкінець ерцгерцог Шандор Габсбург-Лотаринзький та ерцгерцогиня Герта-Маргарет Габсбург-Лотаринзька зробили декілька фото з присутніми.
Позитивними емоціями після заходу поділилася заступник декана Ольга Качмар: «Ми постійно повертаємося до історичних моментів розвитку Закарпаття, адже це необхідно й для дальшого утвердження національної самосвідомості. Такі заходи, висвітлені і в медіа, і в освітньому просторі, лише сприятимуть зміцненню зв’язків як Закарпаття з іншою Україною, так і України з Європою. Переконана, що варто звертати увагу на такі зустрічі, адже вони приносять користь і позитивні емоції».
Вікторія Кенідра,
фото факультету МЕВ
Медіацентр УжНУ
До теми
- Мирослав Білецький вручив державні нагороди рідним полеглих військових
- На Закарпатті пройшов традиційний Парад Миколайчиків
- На Закарпатті триває дводенний захід «Професійна освіта – крок назустріч до рівних можливостей»
- Книжку «Проти вітру», написану очима Марини Бородіної, презентували в Ужгороді
- Артилерійський снаряд Другої світової війни знешкодили в Ужгороді
- В Ужгороді поліція затримала зловмисника, який під час візиту в гості пограбував жінку
- Стартувала щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» - Закарпаття також долучається
- В Ужгородському скансені відбудеться екскурсія виставкою «Світло віри та сили»
- Пожежа в Ужгороді забрала життя людини
- В Ужгороді вперше провели міжрегіональний діалог учнівських громад
- Напав на ужгородку та пограбував її: поліцейські затримали чоловіка, причетного до злочину
- В Ужгороді рятувальники ліквідували пожежу на території приватного домоволодіння
- В Ужгороді поліцейські затримали рецидивіста, який викрав велосипед із території школи
- Судитимуть ужгородця, який в гаражі облаштував нелегальний тютюновий цех – прокуратура скерувала обвинувальний акт до суду
- Урок мужності: закарпатські гвардійці провели пізнавальну зустріч для учнів Ужгородського наукового ліцею
- “Залізна людина” - закарпатець, офіцер ГУР підкорив найскладнішу дистанцію змагань із триатлону в Барселоні
- Діалог поколінь. Нацгвардійці провели уроки для маленьких ужгородців
- В Ужгороді під час земляних робіт виявили боєприпас часів Другої світової війни
- Трагічна ДТП на околиці Ужгорода, яка забрала життя дівчини - судитимуть юнака, який на великій швидкості спричинив зіткнення на перехресті
- Поліція Ужгорода затримала рецидивіста за пограбування чоловіка з інвалідністю



До цієї новини немає коментарів