На Закарпатті говорили про ОТГ та безоплатну правову допомогу

Але найперше начальник і головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Мирослава Пилипчинець й Оксана Задна спільно з головою ГО «Правозахист Україна» Василем Шетелею були представлені відпочивальникам цієї лікувально-санаторної установи заступником її головного лікаря з культмасововї роботи Йосипом Галецьким.
Розкриваючи тему «Доступ до безоплатної правової допомоги. Децентралізація та створення об’єднаних територіальних громад», фахівці Мукачівського МЦ проінформували присутніх про безоплатну правову допомогу, роз’яснили останні зміни в законодавстві України й одночасно консультували громадян. Найактуальнішими були питання про порядок отримання субсидії, приватизація земельної ділянки, порядок отримання відпустки, оформлення спадщини та ряд інших питань. Також було проведено публічну презентацію Мукачівського МЦ – підведення підсумків роботи за ІІ квартал 2018 року.
Крім того, присутні довідалися про реалізацію Всеукраїнського просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!" та поширили буклети з актуальних питань, розроблені в рамках цього проекту: "Порядок оформлення субсидії", «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника» тощо.
Розуміючи важливість й актуальність теми про реформи децентралізації та сприяння інформування громадян України, в другому питанні заходу про особливості місцевого самоврядування в Україні, голова Громадської організації «Правозахист-Україна» (вона поширює свою діяльність на всій території України) Василь Шетеля розповів відпочивальникам його участі у проекті ПУЛЬС (Міжнародна організація IREX) - Розвиток курсу на зміцнення самоврядування в Україні.
Розглядаючи, зокрема, питання, що таке децентралізація та місцеве самоврядування, створення об’єднаних територіальних громад, функціонування державних установ, адміністративні послуги та матеріальне забезпечення в ОТГ, залучення громадян до місцевого самоврядування та інше,
М. Пилипчинець і В. Шетеля відповіли на багаточисленні запитання присутніх, за що їм останні щиро дякували.
Іван РУЖА
До теми
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
До цієї новини немає коментарів