Закарпатські нардепи сприяють легальній комерції виноробів гірського краю

Закарпатські нардепи сприяють легальній комерції виноробів гірського краю
У середу, 3 жовтня, Кабінет Міністрів України затвердив форму та порядок реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази для малих виноробів, котрі хочуть виготовляти та реалізовувати власне вино.

 

Цей крок був необхідним елементом для повноцінної реалізації Закону України  №2360  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», розробленого за ініціативи та у співавторстві трьох закарпатських парламентарів  – Роберта Горвата, Валерія Лунченка та Василя Петьовки.

Про це сьогодні повідомив один із співавторів закону – Роберт Горват.

«Відтепер - замість 140 дозвільних документів та дворічної бюрократичної тяганини і корупції, необхідно лише  подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази, яка реєструється упродовж 1 робочого дня. Малі винороби отримали максимально сприятливі можливості для розвитку своєї справи. Тепер - справа за вами, панове! Вирощуйте виноград, збирайте урожай і створюйте високоякісне українське вино! Українському вину бути!» - написав парламентар на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Нагадаємо, Законопроект №6693, нині Закон України №2360  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», був ухвалений Верховною Радою України 20 березня 2018 року. 17 квітня документ був підписаний Президентом Петром Порошенком.

Закон передбачає спрощену процедуру ліцензування підприємств із невеликими обсягами виробництва терруарних вин (вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів власного виробництва. Завдяки його прийняттю та реалізації малі винороби матимуть можливість отримувати ліцензії на виробництво без проходження атестації, яка раніше передбачала збір понад 140 дозвільних документів. Процес міг тривати і до 2-3 років. Натомість, згідно Закону 2360, ліцензування відбуватиметься за спрощеною процедурою і з обов’язковим контролем якості, який здійснюватиметься акредитованими лабораторіями.

Прес-служба народного депутата України Роберта Горвата

 

03 жовтня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів