На Закарпатті почастішали факти незаконного затримання чоловіків призовного віку

На Закарпатті почастішали факти незаконного затримання чоловіків призовного віку
Закарпатські юристи кажуть, що останнім часом подібні випадки почастішали. Як діяти в такому разі?

 

Останнім часом почастішали повідомлення в ЗМІ про затримання чи доставлення працівниками поліції разом із військовослужбовцями до військових комісаріатів чоловіків призовного віку, тобто до 27 років. Передусім, слід знати, що до 31 грудня 2018 року триває призов громадян на строкову військову службу. Тому «підвищена» активність військових комісаріатів, передусім, пов’язана саме з цим, стверджують закарпатські адвокати.

Як же правильно діяти чоловікам у випадку спроби їх затримання чи то працівниками поліції, чи то працівниками військового комісаріату - консультує закарпатський адвокат Вікторія Чекан:

Затримувати людей жоден працівник військового комісаріату чи військовослужбовець (поза зоною ведення бойових операцій) не має права. Навіть за умови діючого у окремих місцевостях України військового стану. Затримати особу можуть тільки працівники поліції.

Затримання працівником поліції особи можливе тільки у разі підозри, обвинуваченні її у вчиненні злочину, адміністративного правопорушення чи перебування у розшуку. 

Затриманий має бути доставлений тільки в орган Національної поліції і аж ніяк не у військомат.

Тому в разі незаконного затримання чи спроб такого:

1) Вимагайте працівників поліції та військових назватися, показати документи (посвідчення).

2) У разі затримання чи його спроби вимагайте назвати причину, та вимагайте підтверджуючі таку причину документи, вимагайте показати відомості електронних баз чи пристроїв наявних у поліцейських щодо причин затримання (розшук тощо). Вони, звичайно, відмовлять, але Ви вимагайте.

3) Не дайте себе затримати тихо. Битися чи тікати від поліцейських не варто, а зробити процес затримання чи його спроби максимально публічним просто обов’язково. Просіть перехожих зняти все на відео, вимагайте від поліцейських використовувати нагрудні камери, якщо у них такі наявні.

4) Вимагайте зафіксувати Ваше затримання складанням відповідного протоколу згідно КПК України чи КУпАП. 

5) Вимагайте доставити Вас саме у відділення поліції, і не погоджуйтесь слідувати до військомату або без участі поліцейських кудись їхати з військовими.

??Особа, вважається затриманою з того моменту, як уповноважена особа (поліцейський, наприклад) своєю вказівкою заборонив їй слідувати кудись без нього. А отже, саме з цього моменту особа вправі знати за що її затримують та негайно зв’язатися з адвокатом. А працівники поліції мають сприяти цьому.

??Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України, проте, призов громадян на строкову військову службу не може здійснюватися всупереч чинному законодавству. Призовники мають право вимагати, щоби залучення їх до військової служби відбувалося відповідно до процедури, визначеної чинним законодавством".

 

21 грудня 2018р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів