Декан філфаку УжНУ Галина Шумицька: Факультет готує професійних комунікаторів, за якими майбутнє інформаційного суспільства

Декан філфаку УжНУ Галина Шумицька: Факультет готує професійних комунікаторів, за якими майбутнє інформаційного суспільства
Філологічний – один із перших факультетів Ужгородського національного університету, заснованих ще 1945 року. Нині підрозділ динамічно розвивається, йдучи в ногу з часом, пропонує вступникам чималу кількість сучасних спеціалізацій, за допомогою яких вони матимуть змогу ефективно реалізуватися в житті. Випускники факультету стають успішними людьми у різних галузях: відомими вченими, педагогами, перекладачами, публіцистами, обличчями національних і регіональних телеканалів, голосами радіостанцій, рекламниками, фахівцями з піару тощо. Про можливості та перспективи, які чекають на абітурієнта на філологічному факультеті, – в нашій розмові з деканом підрозділу, кандидатом філологічних наук, доцентом Галиною Шумицькою.

 

– Чому Ви обрали фах філолога, яка була Ваша мотивація?

– Спеціальності, представлені на філологічному факультеті, об’єднуються навколо «комунікації». Це поняття є ширшим, ніж філологія чи журналістика. Мене це завжди приваблювало. Коли вступала до університету, мала вже усвідомлене самостійне рішення, а батьки дали волю самостійно обирати професійний шлях і відповідно брати відповідальність за свій вибір.

Я випускниця українського відділення факультету, тепер працюю на кафедрі журналістики, і мене цікавить питання комунікації у глобальному, масштабному розумінні. Нині бути професійним комунікатором – означає бути успішним і реалізованим, хоч за що б людина взялася. А якщо при цьому є ще й знання декількох мов, то маємо, як то кажуть, універсального бійця! Саме за комунікаторами майбутнє інформаційного суспільства, у якому вже фактично живемо.

 

– Які нововведення чекають на абітурієнтів цьогоріч?

– Торік ми запровадили три нові освітні програми на українському відділенні, і нині перед нами важливе завдання – ці програми «розкручувати», адже чимало людей про них ще просто не знає. Йдеться передусім про подвійну спеціалізацію: вступивши на одну з освітніх програм, можна за час навчання здобути відразу дві професійні кваліфікації – викладача української мови і літератури та англійської мови і зарубіжної літератури.  

Інша освітня програма орієнтована на підготовку філолога-білінгва, готового працювати і в навчальних закладах з мовами навчання національних меншин, тобто поряд з державною, українською, опанувати угорську чи, приміром, румунську мови. До підготовки таких фахівців залучаємо колег із угорської, румунської філології.

Третя програма передбачає підготовку секретарів-референтів, документознавців, діловодів, літературних працівників. Наявність цієї спеціалізації суттєво розширює можливості працевлаштування наших випускників.

У нас продовжує активно розвиватися співпраця із закордонними вишами, тож студенти-словакісти, богемісти, полоністи їздять на семестрове навчання до Словаччини, Чехії, Польщі. Словацький і чеський лекторат маємо на факультеті й дуже це цінуємо. Дали запит і на польський – очікуємо відповідних рішень. 

Щодо журналістики, то цьогоріч акредитується спеціалізація «Реклама та зв’язки з громадськістю», тож сподіваємося, що матимемо тут і магістратуру. Це теж розширює наші можливості, адже є чимало людей, які працюють SEO-копірайтерами, займаються пошуковою оптимізацією сайтів, маючи різний фах. Вони звертаються до нас із запитами щодо узагальнених, систематизованих знань з цієї галузі. Тож особливий акцент робимо на вебі, онлайн-журналістиці, підготовці SEO-менеджерів, SEO-копірайтерів тощо.

 

– На які спеціальності набиратимете у 2019 році?

– Факультет готує фахівців за освітніми ступенями бакалавра і магістра. За спеціальністю «Середня освіта» маємо такі спеціалізації (чи освітні програми):

 • Українська мова і література;
 • Українська мова і література в закладах загальної середньої освіти з мовами навчання національних меншин;
 • Українська мова і література. Англійська мова і література;
 • Російська мова і література. Польська мова і література.

За спеціальністю «Філологія» маємо такі спеціалізації (освітні програми):

 • Українська мова і література. Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність;
 • Російська мова і література. Польська мова і література;
 • Словацька мова і література;
 • Чеська мова і література.

За спеціальністю «Журналістика»:

 • Журналістика;
 • Реклама і зв’язки з громадськістю.

–  Які перспективи працевлаштування випускників філологічного факультету?

– Наші вихованці запитані скрізь, де потрібні грамотні люди, спроможні працювати з інформацією у різних форматах. Крім уже названих можливостей для наших випускників, налагоджуємо співпрацю з PR-агенціями – вони теж у цьому зацікавлені, адже профі в цій сфері обмаль. Їх засновники приходять до студентів, радо діляться досвідом, долучаючись таким чином до підготовки своїх же майбутніх працівників.  

Застосовуємо новітні підходи до підготовки студентів і маємо дуже пристойні результати: так, до прикладу, цьогорічна наша випускниця спеціалізації «Реклама і зв’язки із громадськістю» Анастасія Нечипурук взялася за створення брендбуку факультету. Це її бакалаврська робота (науковий керівник – заступник декана з навчальної роботи, доцент Василь Шаркань), в якій концептуально розписана філософія й стилістика філфаку (https://mediacenter.uzhnu.edu.ua/news/32496/2019-04-26-32496). Ключове повідомлення логотипу й інших елементів брендбуку – філфак навчить комунікувати: студентів із викладачами і навпаки, молодь різних національностей між собою, адже на факультеті виховують толерантність, дають ґрунтовні знання, забезпечують високий рівень освіти. Готують таких студентів люди, які рухаються в ногу з часом, самі постійно перебувають у пошуку, вчаться, розвиваються.

Розмовляв Олексій Шафраньош,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

17 травня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів