Ужгородці просять визнати вуличних котів частиною екосистеми міста, – петиція

Ужгородці просять визнати вуличних котів частиною екосистеми міста, – петиція
Чи є проблемою бродячі тварини? Однозначно так. Як із цим боротися і чи є можливість це питання повністю вирішити? 27 травня на сайті Ужгородської міської ради з'явилася петиція, в якій її автор Руслан Чепига просить визнати вуличних котів частиною екосистеми міста. Журналісти Uzhgorod.net.ua вирішили поцікавитися цією темою глибше.

 

"Взявши за приклад практику м.Львова, м.Києва, м.Одеси та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природньої дератизації – знищення гризунів, що є рознощиками багатьох інфекцій. Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної стерилізації, вакцинації, реєстрації, облаштування домівок та доступних поїлок", – йдеться у тексті петиції

Справді, не лише за кордоном, але й в Україні вже є така практика. Зокрема, Київ, Одеса, Львів, Рівне, Запоріжжя, Дніпро та низка інших міст України вже підтримали цю ініціативу й стали на захист бездомних котів.

Автор петиції висуває ряд вимог до міської влади, серед яких заборона відлову тварин (за винятком зменшення їх чисельності шляхом стерилізації та прилаштування до власників), запобігання ізоляції тварин у приміщеннях (підвалах, горищах тощо), забезпечення стерилізації та вакцинації тварин.

Керівниця ужгородського притулку Барбос Ірина Азізян у коментарі Uzhgorod.net.ua каже: "Проблема безпритульних котів справді в нашому місті стоїть гостро. Зараз у притулку є більше 50 котів, але ця цифра, на жаль, буде рости у ближчі кілька тижнів, бо почався сезон викинутих кошенят. На початку літа чимало кішок народжують, а "добропорядні" громадяни викидають малюків на вулиці. Однозначно, більшість кошенят потрапляє до нас саме із дому – вони бережно запаковані в коробки, чисті і залишені в людних місцях. Тих, що народжені на вулиці – одиниці".

Як розповіла волонтерка, здебільшого ужгородці готові забирати кошенят-хлопчиків, щоб потім не мати мороки зі стерилізацією. А от дорослих пухнастиківв прилаштувати не так просто. Однак Ірина зауважує: "Стерилізація по віку є обов'язковою і ми її оплачуємо для своїх підопічних, навіть коли вони уже живуть у сім'ї".

На думку біолога Оксани Самари, яку вона висловила в ефірі Громадського радіо, "Якщо ми вилучимо з величезної екосистеми котів, буде популяційний вибух серед гризунів, зміна поведінки вуличних собак. Менше котів — більше щурів та собак, переділ територій. Деякі зграї собак почнуть виходити у невластиві для них частини міста. Якщо не взяти під контроль чисельність популяції котів, тварини будуть більше страждати, але повністю їх знищити неможливо. Питання в тому, наскільки гуманно ми їх контролюємо".

Підтримати петицію можна ТУТ на сайті Ужгородської міськради.

Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

29 травня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів