Швейцарські практикуючі тренери прочитають курс лекцій з фізіотерапії у ранньому втручанні закарпатським фахівцям
Раннє втручання – це комплексна система послуг сім’ї, в якій народилася дитина з інвалідністю чи ризиком розвитку такої. Раннє втручання допомагає, насамперед, дітям у перші роки життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних факторів ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу задля попередження ускладнень.
Тижневий лекційний курс, що почнеться 31 жовтня, розрахований на профільну студентську аудиторію та фахівців із надання комплексних послуг для людей з інвалідністю. Важливим аспектом є те, що лекторами для закарпатських слухачів виступлять практикуючі фахівці зі Швейцарії, чий позитивний досвід сформований роками роботи у різних соціальних закладах. Так, на Закарпаття прибудуть:
Бріґітте Бертольд – фізіотерапевтка, спеціалістка з Бобат-терапії, яка працювала у неонатальному відділенні м. Люцерн, а нині веде приватну практику.
Сільвіа Ціммерманн – фахівчиня з раннього втручання, спеціальний педагог для дітей дошкільного віку, яка працює у Службі раннього втручання кантону Люцерн.
Протягом семи навчальних днів лекційний курс охопить такі науково-прикладні напрямки, як типовий розвиток дитини впродовж перших років життя, патологічний розвиток у різних проявах, проблеми його сприйняття, поведінка та психіатричні особливості, аутизм, а також робота з батьками, зокрема, консультування та ведення розмов.
Паралельно із вказаним курсом лекцій в Ужгороді триватимуть семінари педагога, тренера та консультанта з екзистенційного аналізу, спеціаліста із корекційної педагогіки, директора корекційно-педагогічної школи у місті Біль (Швейцарія) Антона Ваґнера. Фахівець торкнеться питань корекційної та соціальної педагогіки, кризових явищ у групі та методик їхнього подолання, способів роботи у мультидисциплінарній команді, контактування фахівців, що працюють із людьми з інвалідністю. Семінари для профільних студентів триватимуть з 4 до 7 листопада на базі Ужгородського національного університету.
Лекційний курс з фізіотерапії у ранньому втручанні, до якого запрошуються профільні студенти та практикуючі фахівці, презентують 31 жовтня – 8 листопада з 09.00 до 13.00 (з перервами) на базі кафедри основ здоров’я (м. Ужгород, вул. Митна, 27, ауд. 1).
Нагадаємо, що тристоронню угоду щодо створення нових освітніх умов для майбутніх фахівців, які працюють із людьми з інвалідністю, 23 вересня 2019 року підписали ректор УжНУ Володимир Смоланкa, президент Асоціації «Парасолька» (Швейцарія) Андреас Шмід та директорка БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій.
Наразі триває активна фаза роботи із залучення передового європейського досвіду до підготовки кадрів, які вкрай необхідні для якісних змін у роботі з людьми з інвалідністю – на стадії раннього втручання, вікового супроводу, у контексті роботи з батьками дітей з інвалідністю. Запропонований лекційний курс від швейцарських тренерів – перший блок теоретичної та практичної підготовки фахівців на Закарпатті. Вже за кілька місяців партнери зі Швейцарії представлять наступний навчальний блок, який доповнить і розширить затверджені освітні програми Ужгородського національного університету.
До теми
- Закарпатська обласна станція переливання крові чекає донорів – проводять забір крові для ЗСУ!
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- В Ужгороді вже понад 70 мініскульптурок. Як все починалося і скільки встановлені без спеціальних дозволів
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- В Ужгороді у новорічну ніч народилося двоє дівчаток та хлопчик
- Богдан Андріїв: "Хай 2025 рік стане роком довгоочікуваної перемоги та миру!"
- Закарпатські патрульні цьогоріч виявили 455 водіїв, які користувалися телефоном під час керування авто
- У скільки обійдеться закарпатцям новорічний стіл?
- В Ужгороді провели різдвяну зустріч для родин полеглих захисників
- Упродовж 2024-го року закарпатські патрульні винесли 112 постанов за порушення правил перевезення дітей
- В Ужгороді відбулася благодійна колядницька хода
- На Ужгородщині - спалах кору, хворіють переважно діти
- Богдан Андріїв: "Бажаю, щоб Різдвяна зірка осяяла дорогу додому всім, хто зараз далеко від рідних"
- 32 роки стажу знадобиться, аби вийти на пенсію у 2025 році 60-річним українцям
- В Ужгороді два роки діє соціальна послуга «Асистент дитини»
- На Закарпатті гостра нестача крові з негативним резус-фактором
- Від початку 2024 року в УжНУ припинили навчання 549 студентів-чоловіків віком понад 25 років
- «16 днів проти насильства»: в Ужгороді підбили підсумки ініціативи
- В Ужгороді та Мукачеві запустили корекційні програми для кривдників
До цієї новини немає коментарів