Як доглядати за кімнатними рослинами в січні

Як доглядати за кімнатними рослинами в січні
Взимку кімнатні рослини страждають більше від надмірного тепла, ніж від низької температури. Їм шкідливі занадто сухе повітря, висока температура, а також протяги, які згубні для більшості з них.

 

В короткі похмурі зимові дні рослини відчувають нестачу світла. Тому їх розміщують якомога ближче до вікон, на підвіконня ставлять найбільш світлолюбні культури. Під час сильних морозів у віконного скла підвішують прозору плівку, яка перекриває потік холодного повітря. Рослини, що знаходяться в прохолодних приміщеннях, в морозні ночі прибирають з підвіконь, а вдень ставлять назад, оскільки їм необхідне світло. Рослини, які квітнуть або утворили бутони підгодовуйте 2 рази в місяць слабким розчином комплексних мінеральних добрив.

Квітучі взимку сенполії, цикламени, азалії, зігокактуси, примули, кали тримають при 16-18 С ближче до світла або досвічують люмінесцентними лампами, розміщуючи їх на відстані 10-15 см від верхівки рослин. Тривалість досвічування 12-14 годин на добу. У стадії бутонізації або квітучі гіппеаструм, клівії, еухаріс регулярно поливають теплою, відстояною водою і підгодовують один раз у два тижні 0,1%-ним розчином повного мінерального добрива.

Висаджують бульби бегоній, глоксиній, геснерий, кореневища ахименеси в горщики (діаметром 9-13 см) з сумішшю з рівних частин листової землі, торфу і піску. На дренажний шар корисно укласти сухий коров'як (1-2 см). Рослини ставлять в тепле світле місце і перший час (до появи паростків) поливають помірно. Підсохлі зморщені бульби попередньо непогано витримати кілька днів у піску або тирсі, змочених рожевим настоєм марганцівки з додаванням невеликої кількості якогось фунгіциду (розчин часнику, ромашки, махорки, тютюну). Для підвищення вологості повітря приблизно до 60 % (що сприятливо і для людей) щодня обприскують квіти з пульверизатора.

Холодолюбні культури — олеандр, аукубу, самшит, лавр, кипарис, криптомерію, іглицю тощо — містять у світлих прохолодних приміщеннях, поливають дуже рідко, коли підсохне земляний ком. Особливо це стосується великих діжкових примірників. Перевіряють стан бульб орхідей, які знаходяться у стадії спокою. Якщо вони зморщилися, субстрат злегка зволожують. У разі їх загнивання вирізають пошкоджені місця до здорової тканини, присипають товченим деревним вугіллям, підсушують. Куплені в магазині цинерарії і кальцеолярії встановлюють у світлому прохолодному місці (12-16 С) і щодня поливають.

Болотні рослини — циперус та інші не повинні перебувати в цей час в надмірно сирому ґрунті, їм дуже корисне просушування земляного кома для доступу повітря до коріння. Також слід стежити за станом всіх кімнатних рослин, підтримувати їх у чистоті, періодично рихлити поверхневий шар землі. Перевіряйте кімнатні рослини, які зимують в прохолодних приміщеннях, зрідка поливай їх.

Джерело: Ukr.Media

 

04 січня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів