Ужгородські родзинки в масках: Як фотограф і рукодільниця причепурили та зазнімкували скульптурки на карантині

Журналіст і фотограф Костянтин Черкай зауважив, що в місцевих інформаційних потоках бракує позитивних новин, відтак вирішив створити щось радісне й водночас соціальне, актуальне на карантині. Так і з’явився задум одягнути наші мініскульптурки у гарні маски, аби потішити ужгородців і вкотре нагадати про безпеку під час пандемії, – пише Varosh.
«Я – журналіст, фотограф, люблю Ужгород і скульптури, тому вигадав такий фотопроєкт».

Костянтин Черкай, автор проєкту.
Костя звернувся до рукодільниці Ірини Лукашенко, яка багато працює саме у стилі patchwork (створення виробів із безлічі клаптиків тканин різних кольорів, форм, фактур), і запропонував пошити маски для скульптурок. Ця пропозиція не була випадковою, адже Ірина спільно з подругою, дизайнеркою Оксаною Василян, кілька років поспіль створюють костюми для скульптурок і вбирають їх на свята. А ще майстриня у цей період шиє багато масок і всі-всі подарувала, тож ідея Кості тим паче її захопила.
«Я запропонував Ірині: ви зробите масочки, а я сфотографую. А вона відразу – о, а давайте, я, каже, так люблю, коли до мене з чимось таким звертаються».

Ірина Лукашенко на власній виставці. Фото: Катерина Ірха.
Журналіст прогулявся містом, зняв мірки, відтак майстриня за день пошила 12 милих масочок, всі приміряла на своїй символічній м’якій іграшці – це коник, подарунок колежанки, саме на ньому Ірина завжди допасовує костюми для ужгородських скульптурок.


Маски напрочуд різні: з традиційними візерунками, в горошок і клітинку, з квітами й абстрактні, пістряві й стримані, переважно універсальні, проте для Ференца Ліста й Джона Лорда – саме з нотами, а для Міклоша Берчені з Крістіною Чакі майстриня спеціально підготувала символічні маски.

А далі, протягом двох днів, Костянтин з дружиною Лесею блукали містом, одягали скульптурки та фотографували. Масок дванадцять, але майже всі скульптури відчули на собі захист від вірусу і новий актуальний стиль.

Спочатку була думка вбирати тільки ті скульптури, які символізують відомих в історії постатей, а згодом журналіст вирішив, а чому не зазнімкувати Кубик Рубіка, телефончик, телевізор “Лебедине озеро”…

Леся Черкай.
А ще трендові й історичні світлини у масках отримали і більші пам’ятники – Ігнатій Рошкович на Театральній, кавоман біля кав’ярні “Старе місто” по вулиці Фединця, дівчинка поруч із ректоратом УжНУ… Костя з Лесею переважно охопили скульптури в центрі, але дісталися й Шахти, аби кумедно сфотографувати Маннекена Піса біля ресторану Кілікія. Опісля фотосесії дванадцять крихіток так і залишилися у масках. Три вже вкрали, інші наразі на місці.

Автор ідеї опублікував фотопроєкт на сайті UZHGOROD.in та у фейсбуці, назбиралося безліч лайків, коментарів, шерів, згодом чотири канали зняли сюжети, а три всеукраїнські видання – Укрінформ, УНІАН, День – написали матеріали. Костянтин прогулявся з телевізійниками, камери зафіксували скульптурки в новому іміджі, тож маски так і залишилися.

Журналіст розповідає Varosh, що проєкт “Дисципліновані скульптури Ужгорода” має дві ідеї.
«Карантин – досить стресова ситуація, тому я хотів, аби люди отримали трішки позитиву, усміхнулися. Якщо комусь воно додало гарних емоцій, то можна вважати, що мій проєкт досяг своєї мети. Але так і є, бо бачив позитивну реакцію ужгородців. По-друге, хотів нагадати всім, що важливі заходи безпеки, і навіть скульптури їх дотримуються. Це певний заклик сокотитися».

Костянтин Черкай надихнувся і має завзяття продовжувати, обіцяє втілити нову фотоідею.
Евеліна Гурницька, Varosh
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Не просто послуги, а справжня турбота: в Ужгороді відкриється новий салон догляду за домашніми улюбленцями
- "Стала набагато простішою": як змінилася процедура оформлення відстрочок від мобілізації з 1 листопада
- У жовтні в Ужгородському перинатальному центрі народилися 90 дівчаток і 90 хлопчиків
- Світло пам’яті на Пагорбі Слави в Ужгороді
- Карета швидкої допомоги «Оксана»: артефакт війни – в Ужгородському замку
- Простір підтримки і відновлення: на Закарпатті допомагають військовим повернути рівновагу
- Імпровізація через емоції: в Ужгороді діє плейбек-театр для підлітків та дорослих
- Кожна дитина важлива - "Дорога життя" в Ужгороді доводить це вже 26 років
- Ужгородці назвали головні проблеми міста та країни в опитуванні ГО «Захист держави»
- Найкращі школи Закарпаття за результатами НМТ. Рейтинг 2025
- Раз на рік – для всіх: в Ужгороді відбувся щорічний День відкритих дверей у резиденції єпископів
- Ужгород відзначає 1132 річницю з часу першої писемної згадки: цікаві факти про місто
- В Ужгороді ветерани, родини військових та переселенці можуть отримати безоплатні юридичні консультації
- У серпні в Ужгороді народилося 222 немовлят - 103 дівчинки та 119 хлопчиків
- З історії ужгородської школи ім. Масарика: в Ужгороді видрукувані унікальні видання
- Фейки та маніпуляції у закарпатських медіа: що робити і чи треба
- Ужгород долучився до всеукраїнської акції «Дзеркало Незалежності»
- Найбільш інстаграмні місця в Ужгороді
- "Потрібна послуга для людей, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом": соціальне таксі працює в Ужгороді
- Закарпатська обласна станція переливання крові повідомляє про потребу в донорах крові усіх груп

До цієї новини немає коментарів