Причини, які провокують хвороби шлунку і кишківника

Причини, які провокують хвороби шлунку і кишківника
Хвороби шлунково-кишкового тракту — одні з найбільш поширених у всьому світі. У нашій країні вони входять у трійку захворювань, що найчастіше призводять до смерті пацієнта (після серцево-судинних та онкологічних). Причому у більшості випадків розвитку цих хвороб можна запобігти: спадковість визначає дуже невелику частину хвороб шлунково-кишкового тракту. Розповідаємо, які причини найчастіше призводять до їх появи, інформує Ukr.Media.

 

Неправильне харчування

Колись мама напевно говорила вам, що треба обов'язково їсти суп, інакше з'явиться біль у животі? У чомусь вона мала рацію: харчові звички відіграють велику роль у розвитку хвороб шлунково-кишкового тракту. Дефіцит клітковини, брак свіжих овочів у раціоні, зловживання жирною їжею, фастфудом, продуктами з високим вмістом трансжирів, солі, легких вуглеводів — все це підвищує ризик розвитку хвороби. Також підвищує небезпеку звичка пропускати прийоми їжі (і особливо сніданок) та переїдати. Дієти, особливо "швидкі", голодування — все це теж погано позначається на здоров'ї шлунково-кишкового тракту і може призвести до розвитку або загострення захворювань.

Зловживання алкоголем

Чоловіки помирають від хвороб шлунково-кишкового тракту на 38 % частіше, ніж жінки, і більшість експертів упевнені: одна з причин у тому, що чоловіки частіше зловживають алкоголем. Спиртовмісні напої погано впливають не лише на печінку: від їх регулярного вживання страждають і кишківник, і слизові шлунку та стравоходу, і підшлункова залоза та нирки.

Інфекції

З ротавірусною інфекцією та харчовим отруєнням хоча б одноразово у житті зустрічалися багато людей. Бактерії — такі як сальмонели, стафілококи, кишкова паличка, потрапляючи до організму, викликають шлунково-кишкові інфекції, симптоми яких нам усім добре знайомі. Біль у животі, нудота і блювота, пронос, підвищена температура, інтоксикація — все це ознаки хвороб шлунково-кишкового тракту, викликаних інфекціями.

Паразити

Серед симптомів, за якими можна визначити наявність паразитів у шлунково-кишковому тракті — зміна ваги, апетиту, пронос, закреп, а також анемія і навіть порушення сну.

Бактерія Helicobacter pylori

Це невелика бактерія, що живе у шлунку та дванадцятипалій кишці. Вона може багато років ніяк себе не проявляти: до 90 % її "господарів" навіть не знають, що заражені цією бактерією. Але саме її активність стає причиною формування виразки шлунку і дванадцятипалої кишки.

Стрес

Як стрес може вплинути на здоров'я шлунково-кишкового тракту? Чим вищою є активність нервової системи, тим гіршим є кровопостачання системи травлення. І, як наслідок, тим гірше перетравлюється їжа, тим довше вона залишається у шлунку і поразнює його слизову оболонку. Тож, хвороби шлунку або кишківника цілком можуть бути "від нервів".

Прийом антибіотиків

Навіть якщо антибіотики призначені лікарем, їх прийом все одно може негативно позначитися на стані ШКТ, погіршивши баланс природної мікрофлори. Якщо ж ліки призначати собі самостійно, довільно визначаючи дозування і тривалість лікування, наслідки можуть бути ще більш серйозними. Не приймайте антибіотики без призначення лікаря і обов'язково супроводжуйте їх прийом препаратами, що підтримують здоров'я мікрофлори кишківника.

 

12 липня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів