У замку Паланок презентували ремісничу мануфактуру
![У замку Паланок презентували ремісничу мануфактуру](/images/news/2020/8/max/5f35237b7adca.jpg)
Реміснича мануфактура у замку Паланок - це новий проєкт, аналогів якому немає в Україні. Ідея його створення з'явилась ще наприкінці минулого року. Організатори хотіли розширити театралізовану історичну подію - весілля Ілони Зріні і після основної частини запропонувати туристам та місцевим жителям побачити, як раніше працювали ремісники та навіть взяти участь у виготовленні цікавих предметів, - розповів директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич.
Через карантин весілля Ілони Зріні перенесли, а от ремісничу мануфактуру все ж розпочали. Перша тематична онлайн подія відбулась 18 липня. Формат онлайн вибраний недарма. Через карантин середньовічне рукоділля довелось поєднати з сучасними технологіями. Присутніми на майстеркласах могла бути обмежена кількість людей, що записувались заздалегідь.
Кожен майстерклас пов'язаний також із історичною подією чи періодом у замку Паланок. Коли займались гончарством, дізнавались більше про кельтів. Під час виготовлення клаптикових виробів, слухали про місто під захистом святого Мартина. Тема "Угода з князем", що стосується Корятовича чудово поєдналась з лялькарством. Епоха Жужанни Лорантффі з виготовленням дерев'яних конструкцій. Штурм замку з плетінням з ниток та кукурудзи, кравецькою справою. Також тут вже навчались плести мережево і виготовляти пряники за старовинною технологією. Загалом зараз залучено 7 ремісників.
Фінальний майстерклас із виготовлення вітражів буде приурочений до головної теми кохання - весілля Ілони Зріні, що відбудеться 22 серпня. Кількість відвідувачів теж буде обмежена, з обов'язковою попередньою реєстрацією. А от подивитись подію онлайн запрошують всіх. В онлайн форматі навіть можна виграти подарунки. Організатори розповіли, що це буде коштовна вітража картина з зображенням замку. Більш детальну інформацію про те, як буде відбуватись реконструкція історичного весілля та про початок квесту ви можете дізнатись на сторінці ремісничої мануфактури у фейсбук.
Як розповів консультант з місцевого економічного розвитку закарпатського регіонального відділення асоціації міст України Євгеній Лукша, в майбутньому цей проєкт стане ще цікавішим. Для нього вже й приміщення готують. Залишились останні штрихи. Воно знаходиться неподалік ремісничого містечка, тому всі бажаючі зможуть спробувати виготовити шось власними руками і придбати вже готову продукцію.
Загалом на втілення цього проєкту виділили більше 500 тисяч гривень. Проєкт «Реміснича мануфактура Паланок» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, який виділив найбільше - майже 400 тисяч гривень. А також програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO ) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Одна з головних організаторок Беата Столяренко наголосила, що до співпраці запрошують ремісників. Їм пропонують обладнане робоче місце. Від ремісника потрібно - представляти своє ремесло в цікавій формі та дотримуватись історичних технологій. Також до співпраці запрошують екскурсоводів.
Всі майстер-класи будуть безкоштовними. Оплата здійснюється тільки за вхід у Мукачівський історичний музей.
-->
До теми
- «Які думки перед штурмом? Що все буде добре. Хоча кожен усвідомлював, що це може бути дорога в один кінець…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Ми зробимо все, аби ця війна не знищила життя наших майбутніх поколінь»: Історія закарпатського правоохоронця, який захищає Батьківщину
- «Ми раді вмотивованим і сміливим чоловікам і жінкам». Офіцер Нацгвардії - про роботу Центру рекрутингу в Ужгороді
- «Коли осколок влетів у бронежилет, було враження, що мене огріли по спині кувалдою..» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я відмовився від броні заради дітей. У мене двоє – донька й син…» Історія воїна 128-ї бригади
- Стоматологічна допомога на передовій: Історія мукачівського лікаря 128-ї бригади
- Юрій «Ведмідь» Гебеш: «Упевнений, якщо їх не зупинити, то ця війна точно торкнеться кожного – кожен будинок, кожну дитину, кожного батька і кожну матір»
- «Я воюю за своїх дітей, хочу, щоб вони, а також рідні й близькі, жили в нормальній країні»... Історія військового 128-ї бригади Вадима
- Любов буває різна. Історія про маму полеглого бійця з Карпат
- Джері: «На питання, коли закінчиться війна, у мене проста відповідь». Історія військового, який служить у ТЦК
- Закарпатські угорці відкрили кафе в Ірландії та назвали його на честь рідного села
- «Снаряд від танка влетів у бліндаж, де я ховався від обстрілу, і не вибухнув. Янгол-охоронець у мене точно є…» Історії з фронту від 128-ї бригади
- Пресофіцер 128-ї бригади Ярослав Галас: "Намагаюся писати про тих, хто бачить ворога на власні очі"
- «Може бути все, що завгодно, тому готуємось до всього». Як гвардійці проходять бойове злагодження
- "Я радий, що поранили мене, а не когось із хлопців" - історія розвідника з Ясіня
- Гранатометник "Вуйко". Випускник істфаку УжНУ, головний сержант Василь Лашкай захищає Україну з 2014 року
- «У мене угорське походження, і я вважаю, що моє місце тут – на передовій із бойовими товаришами…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я б не проміняв свій підрозділ на жоден інший…» Історія військового 128-ї бригади Василя
- Повний кавалер ордена «За мужність» закарпатець Олександр Козловський: «У нас є велика перевага – ми вміємо мислити нестандартно»
- «Шкода, що донька росте без мене. Але я прийшов сюди, щоб моя дитина спала спокійно. І не тільки моя…» Історія бійця 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів