Уряд продовжив адаптивний карантин до листопада

"Ми маємо всі разом об'єднатися навколо простих правил: носити маску, дезінфікувати приміщення, дотримуватися соціальної дистанції. Робити речі, які можуть рятувати сотні, а, можливо, тисячі життів. Адаптивний карантин довзоляє нам тримати баланс між карантинними обмеженнями і нормальним життям країни. Рівень захворюваності в останні тижні змушує нас діяти більш рішуче", — сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні 26 серпня.
Він додав, що обмеження і зонування території України по кольорах будуть діяти, щонайменше, до 1 листопада.
"Ми бачимо, за рахунок епідемічних розслідувань, чому відбувається таке зростання (захворюваності — ред.). Пропонується посилити обмежувальні заходи у регіонах, в яких встановлений рівень епідемічної небезпеки, а саме, заборонивши проведення дискотек, роботу розважальних заходів, нічних клубів, відділів громадського харчування з організацією дозвілля. Крім того, ми відпрацювали з Міністерством культури заборону проведення концертів, крім тих, які проводяться закладами культури і для яких концерти протягом останнього року є основним видом діяльності", — сказав міністр охорони Максим Степанов.
Він додав, що органам місцевого самоврядування буде надано доступ до додатку "Дій вдома" для контролю осіб, які мають бути на самоізоляції та/або порушили правила карантину.
Також уряд закрив в'їзд в Україну з 29 серпня до 28 вересня для іноземців, крім тих, хто має дозволи на проживання в Україні, прямує з транзитною метою і має документи, щоб виїхати протягом двох діб, їдуть з навчальною метою, є дипломатами або членами їх сімей, визнані біженцями, є військовими Збройних сил України, членами спрортивних команд, міжнародних і гуманітарних місій, відповідних екіпажів або є членами їх сімей, діячами культури, що прибувають за запрошенням, особами, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації, прибувають на лікування тощо.
"З огляду на рівень захворюваності, ми повинні захистити наших співгромадян і проявити відповідальність перед нашими іноземними партнерами", — сказав Шмигаль.
Він додав, що окремі питання щодо в'їзду іноземних громадян буде регулювати голова митниці, наприклад, у разі звернень громадян Білорусі. Крім того, 27 серпня комісія з питань техногенної безпеки розгляне заборону масових заходів в Умані в вересні, приїзд хасидів на традиційне паломництво на свято Рош га-Шана буде суттєво обмежено.
Раніше президент Володимир Зеленський підтримав необхідність продовження карантину, зокрема, впровадження заборони на роботу нічних клубів, проведення концертів. Шмигаль додав на засіданні, що у "нічних клубах абсолютно не дотримуються маскового режиму і карантину загалом", тому зростає захворюваність серед молодих людей від 21 до 35-40 років.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
До цієї новини немає коментарів