В Ужгороді почали збирати на плантації урожай ківі

В Ужгороді почали збирати на плантації урожай ківі
Екзотичні фрукти в садах Закарпаття — це реальність. Так, в Ужгороді почали збирати на плантації ківі.

 

30 кущів ківі виростив на своїй плантації ужгородський біолог Генріх Стратон. Сорт "Карпат Стратона Валентайн" він вивів із своїм батьком 30 років тому спеціально для закарпатського клімату. Ківі цього сорту можна вирощувати у відкритому ґрунті, тобто без теплиці. За словами Генріха Стратона, сорт морозостійкий.

"Зацікавився ягодою ще в студентські часи. Зацікавився, чи можливо вирощувати її в умовах України, в умовах відкритого саме ґрунту? Почали роботи над виведенням цього сорту, — розповів селекціонер. — Вже більше 10 років збирається врожай щороку. На цій саме ділянці збирається в такий час восени від тони до півтори тони врожаю".

Збір ківі на плантації розпочинають пізно восени. За словами селекціонера Генріха Стратона, на третій рік саджанець уже дає плоди.

Цей ківі має більш виражений смак та аромат, — каже Генріх Стратон. Плоди не обробляють. Обкопувати їх не можна, щоб не пошкодити кореневу систему, лише підрізати взимку.

"Це характерний плід цього сорту. Отак він виглядає, — розповів селекціонер. — Ну, в принципі, виглядає як звичайний ківі, який ми бачимо в магазинах. Може трохи інша форма його притаманна саме цьому сорту. Плюси в тому, що на відміну від винограду для достигання плодів та відповідної їх якості не потрібно багато сонця".

Green Post

 

17 листопада 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів