В Ужгороді перевіряють виборчі дільниці

Крім першої школи, ініціативна група відвідала сьогодні другу, третю, шосту і дев’яту, — каже голова обласного товариства осіб з інвалідністю Денис Сухотін. Найменше порушень виявили в шостій. Упродовж двох днів в Ужгороді мають перевірити 12 об’єктів. Це школи і садочки, де під час виборів працюють дільниці для голосування, — каже представниця ініціативної групи Марина Сташина-Неймет. Для моніторингу обрали третій виборчий округ. Для порівняння оглянули навчальні заклади в історичній частині міста.
"Найбільш поширені проблеми — це або відсутність пандусів, або вони під неправильним кутом, відсутність тротуарів, по яких можна пройти до виборчої дільниці, розташування місця голосування не на першому, а на другому-третьому поверхах, — розповіла Марина Сташина-Неймет. — Саме приміщення не адаптоване для людей, які мають порушення опорно-рухового апарату або порушення зору. Також до поширених проблем ми можемо віднести те, що вбиральні не пристосовані для маломобільних громадян".
Першою для перевірки обрали лінгвістичну гімназію. Тут дільниця розташована в актовій залі на 2 поверсі. Оскільки це історична частина міста, будь-які зміни потрібно узгоджувати з Мінкультури, міськрадою та обласною адміністрацією. Тому на моніторингу був і головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський.
"Дуже важко попасти сюди людям з інвалідністю. Другий поверх також має перешкоду — це сходи, — сказав він. — Питання буде в коштах і в тому, що дозволить або Мінкультури, або консультативна рада при ОДА. Якщо ми будемо бачити, що по коштах дуже великі затрати і нам не пропустять певні погодження, будемо просити або рекомендувати перенести дану дільницю в інше приміщення"
Досліджують не тільки умови всередині дільниць, а й під’їзні шляхи, аби виборець міг дістатися місця голосування. У третій школі ініціативна група запропонувала поставити новий пандус посередині сходів. Директорка Світлана Фесенко каже: в їхній школі нема інклюзивних класів, тому пандус має бути тимчасовий, на період виборів, а не постійний.
"Вибори у нас один раз на 5 років. А користуватися закладом потрібно щодня, — пояснила вона. — І якщо ми тут посередині сходів поставимо пандус, який буде заважати 700 дітям, які тут навчаються, то треба вибирати, що зараз у цьому випадку краще. Як на мене, краще робити переносний пандус, який більш зручний у використанні. І все. А на постійній основі робити, щоб були перепони 700 дітям, це також неправильно".
Голова обласного товариства осіб з інвалідністю Денис Сухотін розповів: до моніторингу залучили представників міськради, бо хочуть скласти спеціальну програму. Вона передбачає забезпечити доступ людей з інвалідністю до всіх виборчих дільниць міста до 2025 року. Для цього розробили анкету доступності.
"Там є 24 пункти, в цій доступності, тобто будемо перевіряти все: від під’їзних шляхів до виборчої дільниці, ширину дверей, наявність сходинок, яскравість освітлення, санітарні вузли — там великий перелік цих пунктів, які мають відповідати статті 16 виборчого Кодексу України, який набув чинності 1 січня минулого року, — пояснив Денис Сухотін. — Кодексом передбачено, що всі виборчі дільниці до 2025 року мають бути приведені у відповідність. Якщо цю роботу не почати негайно, то ми просто не встигаємо".
Упродовж 3 годин ініціативна група перевірила 5 закладів, де в день виборів працюють дільниці. Ще 7 мають промоніторити цього четверга, 17 червня. За результатами складуть програму забезпечення доступності людей з інвалідністю до виборчих дільниць і винесуть на розгляд депутатів міськради.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- У Кам’яниці висадили «Дерева пам’яті» на честь українських героїв
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
До цієї новини немає коментарів