6 закарпатським лісгоспам призупинили дію FSC сертифікатів через порушення «сезону тиші»

Вперше відбулася масова призупинка дії FSC сертифікатів в Україні. Такий сертифікат показує відповідність діяльності лісових господарств стандартам Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council®, FSC®). Тобто утримувач сертифікату дбає про відтворення та здоров’я лісу, збереження цінностей довкілля, враховує потреби місцевої громади, здійснюючи при цьому заготівлю деревини в дозволених обсягах. Серед господарств, яким призупинили дію такого сертифікату: 6 лісгоспів у Закарпатській області (Воловецький, Ужгородський, Хустський, Рахівський, Мукачівський, Великоберезнянський), по 1 в Рівненькій (Дубенський), Полтавській (Гадяцький) та Київській областях (Вищедубечанський), а також 16 лісових господарств, національний парк та лісовий селекційно-насіннєвий центр, які підпорядковуються Львівському обласному управлінню лісового і мисливського господарства.
Вказані утримувачі FSC сертифікату позбулися права використовувати його через проведення санітарних рубок під час сезону тиші. Він триває з 1-го квітня по 15-те червня. У зазначений період дикі тварини виводять потомство, тому в цей час необхідно створювати умови для їхнього спокою. Санітарні рубки, а також інші види людської діяльності в лісі, які можуть стати джерелом шуму, заборонені під час сезону тиші. Це регулюється статтею 39 Закону України «Про тваринний світ».
Підставою для призупинення дії 10-ти FSC-сертифікатів стала інформація про лісорубні квитки, видані після 1 квітня, на підставі яких проводились санітарні рубки в цей період. Порушення вдалось виявити завдяки публічно доступній інформації на сайті державного підприємства «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр» та витягу з єдиної державної системи електронного обліку деревини. Відповідна інформація була передана органам сертифікації, на основі якої були прийняті рішення про призупинення дії FSC-сертифікатів.
“Попри наявні виклики та суперечності національного законодавства більшість утримувачів FSC сертифікатів доброчесно дотримуються його вимог. Сприяючи розбудові лісової політики та посиленню правозастосуванню ми ініціювали серію круглих столів «Лісові діалоги». Вони покликані налагодити багатосторонній діалог між представниками органів державної та місцевої влади, лісових господарств, бізнесу, закладів освіти та НГО задля досягнення цілей сталого розвитку в лісовому секторі. Сподіваюся, що пошук вирішення цих та інших проблемних питань перебуватиме в площині застосування кращих лісівничих практик, аніж заборонних і обмежувальних інструментів”, — Павло Кравець, директор FSC Україна.
FSC Україна ініціює круглий стіл з питань правового регулювання незаконних рубок і незаконно добутої деревини в рамках «Лісових діалогів». Обговорення зокрема торкнуться проблеми лісопорушень під час «сезону тиші».
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- Сьогодні - Вербна неділя
- Закарпаття знову прийняло евакуаційний потяг - цього разу із Донеччини
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
До цієї новини немає коментарів