Виставка "У барвистім вінку незалежної України" стартувала в Ужгороді

Керівник музею Франциск Ерфан звернувся із вітальним словом до присутніх. Відзначив, що радий бачити так багато прихильників творчості закарпатських майстрів пензля, корифея образотворчого мистецтва Закарпаття Володимира Микиту та багатьох митців. Завітали на урочисте відкриття й представники дипломатичних відомств, посадовці – консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Албертне Шімон Едіна, консул, аташе по зовнішньоекономічним питанням Генерального консульства Угорщини Александра Чізмадіа, радник з економічних питань Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Роман Жатко, директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації Євген Тищук, керуючий справами виконкому Ужгородської міськради Ігор Фартушок, інші поважні гості.
На сьогодні Закарпатська обласна організація Національної спілки художників України нараховує 110 митців, які представляють кілька генерацій, різні види образотворчості та мають неповторні особисті погляди на мистецтво і світ. Її очільник, народний художник України Борис Кузьма розповів, що на сьогоднішню подію чекали, довго готувалися до неї, було дуже багато пропозицій щодо формування виставки. Вирішили виставку розділити на дві частини, адже можливості розмістити всі роботи в обласному музеї нема, він має чотири великі виставкові зали, тож одну зайняли роботи корифеїв, дві інші – роботи всіх закарпатських художників, які відійшли у засвіти, ще в одному залі можна побачити твори заслужених та народних художників України. Так було завжди і традицію вирішили продовжити. Також роботи закарпатських майстрів пензля представлені у галереї "Ужгород".
Від імені міського голови Богдана Андріїва, виконавчого комітету та депутатського корпусу, громади Ужгорода митців привітав і керуючий справами виконкому міської ради Ігор Фартушок. Наголосив, що для Ужгорода обласний музей – перлина, головний центр культурного життя, де можна насолодитися унікальними картинами геніальних художників світової величини та корифеїв закарпатської школи образотворчого мистецтва. Ігор Іванович також вручив грамоти Ужгородської міської ради – Борису Кузьмі для колективу Закарпатської обласної організації Національної спілки художників України, а також завідувачці експозиційним відділом музею Олені Приходько та головній зберігачці фондів обласного музею Галині Рижовій.
Фонди обласного музею ім.Йосипа Бокшая зараз налічують більше 10 тисяч експонатів – творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва. Тут представлено західноєвропейське мистецтво XVI – початку ХХ століть, мистецтво країн Центральної Європи XVІІI – початку ХХ століть, українське мистецтво XVІІ – початку ХХ століть, мистецтво Закарпаття ХХ століття, російське мистецтво XVІІI – початку ХХ століть.
Нинішня виставка сформована стараннями активних членів обласної організації художників та працівників обласного музею, розкриває яскраву картину становлення, розвитку і досягнення професійної образотворчої культури Закарпаття. Як зазначають організатори, маємо переконливу мотивацію, аби стверджувати, що закарпатці плекають і бережуть славетні традиції засновників закарпатської школи живопису і глибоко толерованих класиків крайової образотворчості. Залишаючись відкритими до інноваційних європейських та світових культурних віянь, вони не порушують безперервності локальних етнокультурних впливів, шанують принципи спадкоємності поколінь.
Ужгородська міська рада
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Михайло Маркович: «За старими фотографіями — велика історія і зниклий світ, який треба відкривати»
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
До цієї новини немає коментарів