Скільки учасників війни в Афганістані живе на Закарпатті й що для них роблять. Розповідає експерт

За його словами, 53 закарпатці загинули на цій війні, 4 — зникли безвісти, 63 — отримали інвалідність, 88 — померли від контузій і хвороб.
"Вшанування учасників бойових дій на території інших держав приурочена до виведення радянських військ у 1989 році з Афганістану. У нас, крім афганців, є ще інші люди, які воювали в Сирії, Лівії, Єгипті, Нікарагуа, Кореї, В’єтнамі, Мозамбіку і ще багато де ще. Тому 15 лютого вшановуємо їх і схиляємо голови перед пам’яттю загиблих в цих війнах і конфліктах", — розповів Іван Балашов.
Питання житла для учасників Афганської війни
Іван Балашов входить в комісію при міській раді по розподілу житла для ветеранів, переміщених осіб і осіб, які брали участь у Революції гідності. Він розповів: "Буквально на останньому засіданні там було з 10 прізвищ, виділені гроші на 4 афганців. Черга зменшується, звичайно, але хотілося, щоб краще це питання вирішувалося".
"Я б хотів звернути увагу на квартирне питання, ось хочу привести приклад 14 лютого мені один з керівників організації афганської сказав, що у них в Мукачеві троє інвалідів-афганців досі без квартир. По цим питанням ще треба працювати, ми знаємо, що багато питань стоїть і по учасниках ООС і афганцям, але ми маємо розуміти", — розповів Іван Балашов.
За його словами, питання по отриманні земельних ділянок для учасників Афганської війни вже майже не стоїть. "За стільки років земельні ділянки виділили. І це були ділянки різного призначення і під будівництво, і під садівництво, і під сільськогосподарські роботи".
За словами Івана Балашова, на 2022 рік виділили понад 5 мільярдів гривень для покращення житлових умов, в першу чергу, для учасників бойових дій і для внутрішньо переміщених осіб.
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- Реставрував найстаріший орган України: як закарпатець Шандор Шрайнер понад 15 років обслуговує музичні інструменти
- «Смак Ужгорода»: кулінарні картки з рецептами страв, які зможе приготувати кожен
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Дивлюсь на них і розумію, що все зробив правильно". Історія закарпатця, який став опікуном для трьох дітей
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у травні 1925-го
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- «На позиції мені не потрібен боєць, котрий нічого не боїться, бо він перший загине. І боягуз не потрібен…» Історія бійця 128 бригади Анатолія
- Пекар, який став мінометником. Історія бійця 156-ї окремої механізованої бригади з позивним «Мадяр»
До цієї новини немає коментарів