Як виявити брехунів… знає пресофіцер закарпатської бригади ТРО

Під час оголошеної в Україні мобілізації до війська пішли фахівці різних професій. Безперечно, вони неабияк допомагають гнати з України ватномізкого окупанта. Проте є випадки, коли через певні обставини людина змінює у війську свою спеціальність і абсолютно про це не шкодує. Адже чого не зробиш заради перемоги, - пише Віктор Онуфрієв.
Одним з таких є колишній полковник поліції Олександр Алєксєєв. Сьогодні цей чоловік — пресофіцер закарпатської бригади Сил територіальної оборони українського війська.
— Ніколи загалом не подумав би, що доведеться піти на службу до війська, працювати з журналістами чи писати про героїчні подвиги українських солдатів та офіцерів, — говорить Олександр. — Щоправда, навички роботи у сфері комунікації маю, адже більше ніж двадцять років займаюся психологічним оцінюванням правдивості повідомленої інформації, як кажуть — працюю «детектором брехні». За цим фахом закінчив академію судової психофізіології в США, постійно залучався як експерт-поліграфолог для проведення досліджень у рамках розслідувань та скринінгових завдань. З гордістю відзначаю, що вже 10 років є членом Американської асоціації поліграфологів.
Олександр Алєксєєв має три вищі освіти, але перша — технічна, на його думку, була життєвою помилкою. Подальші — вища юридична та психологічна — становлять основу його професійних якостей, які розвинулись у майбутньому фаховому спрямуванні.
— У МВС України працював на різних посадах, що були пов’язані з оперативною та слідчою діяльністю, й тривалий час викладав у Національній академії внутрішніх справ, навіть захистив дисертацію з криміналістики, — продовжує пресофіцер. — Проте більшу частину зусиль спрямовував на розвиток поліграфології в Україні у співпраці з американською компанією Axciton, світовим лідером у виробництві поліграфів. Я багато років присвятив психологічним дослідженням із застосуванням поліграфа, впроваджував надійні спеціалізовані методики у сферу детекції брехні. Це складна, але дуже цікава робота, якою я із задоволенням займався як приватний експерт у комерційній сфері.
Останні кілька років Олександр Алєксєєв із сім’єю проживав у Бучі. З початком широкомасштабного російського вторгнення в Україну він вивіз рідних до родичів у Закарпаття, а сам пішов до військкомату та запропонував зміцнити територіальну оборону.
— Такої посади, як поліграфолог, у той час у територіальній обороні не було, а були тільки в підрозділах спецслужб, прикордонників та поліції, — розповідає Олександр. — Тож став пресофіцером і почав працювати в цьому напрямку. Робота теж цікава й дуже відповідальна.
— Після перемоги спробую впровадити поліграфологічні дослідження у територіальну оборону ЗСУ, адже вбачаю в цьому значну потребу. Передусім потрібен якісний відбір добровольців щодо різноманітних факторів ризику. Не секрет, що багато російської агентури під виглядом добровольців намагались вступити до лав ТрО, аби потім здавати інформацію про переміщення українських захисників. Тож за допомогою поліграфа можна здійснити перевірку даних кандидатів на службу в підрозділи тероборони, перевірити на причетність до шпигунства та диверсійної діяльності.
Варто відзначити, що досвід проведення поліграфологічних досліджень вже кілька років активно використовує американська армія.
До теми
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
- Із вівторка почав курсувати щотижневий безкоштовний евакуаційний рейс потяга № 45 за маршрутом "Суми – Ужгород"
- Наталя Зотова, репортерка, волонтерка, чиновниця, військова: "Два місяці на стабілізаційному пункті - найпотужніше, що сталося зі мною в житті"
- Звільнений з полону Максим Буткевич: “Я бачив, що таке «рускій мір» зсередини… Це справжній Мордор у плані цінностей і свободи”
- АТО, “Азов”, 11,5 місяців полону і повернення на службу. Історія бойової медикині, ужгородки Галини Зайцевої
- У Ставного є план. І не один. Як жити під час війни у селі і бачити перспективи
- «Я цілу ніч пробув у окопі з двома росіянами, котрі взяли мене в полон. Але вранці вийшов звідти до своїх, а вони залишилися назавжди…» Історія бійця 128-ї бригади
- «Я виріс тут, знаю всі місця з дитинства, тут живуть мої рідні – це моя земля. Тому мені є за що воювати…» Історія бійця 128-ї бригади Дмитра
- Фільм закарпатця Дмитра Грешка “Дівіа” змагатиметься за Кришталевий глобус
- Розвідник "Азіат". Загиблий Герой із Ужгорода, головний сержант Віктор Кущик нагороджений трьома орденами "За мужність"
- «Я й від ФПВ тікав на швидкості 120 кілометрів, й під скиди потрапляв, і на протитанковій міні підривався… Але далі їжджу й ніколи не панікую!» Історія бійця 128-ї бригади Анатолія
- «На позиції мені не потрібен боєць, котрий нічого не боїться, бо він перший загине. І боягуз не потрібен…» Історія бійця 128 бригади Анатолія
- Пекар, який став мінометником. Історія бійця 156-ї окремої механізованої бригади з позивним «Мадяр»
- Заради доньки: історія прикордонника Олександра Товта
- «Я захищаю свою сім’ю, щоб жодна падла не прийшла й не сказала, що мій будинок уже його…» Історія бійця 128-ї бригади Михайла
- «Хочу знову підіймати український прапор на змаганнях — як в Україні, так і за її межами». Боєць стрілецького батальйону поліціії на псевдо Слон
- "Синевирське диво" під час війни. Як правильно зробити бізнес на вівцях, а репутацію - на ефективному керівництві
До цієї новини немає коментарів