На Закарпатті волонтери власноруч відновили стару автобусну зупинку з розписом
— І чоловік, у якого ми орендуємо місце, попросив нас привести зупинку до ладу. Вона у поганому стані вже дуже давно, може більше 20 років. Він дав гроші на відновлення і я мала це проконтролювати: знайшла людей, купила фарби і ми відновили старий малюнок. Не хотіли переробляти повністю, тому що малюнки були гарні, тому просто відновили. Вони були старі і багато де фарба облупилася, — каже Юлія, – пише Varosh.
За словами Юлі, малюнок відновили за 3 дні, працювали над ним четверо людей.
Стан автобусних зупинок по Закарпаттю щороку сумніший: колись яскраві, розмальовані чи з мозаїкою, тепер вони стоять тьмяні, облущені-оббиті та зарослі травою.
«Поїздила Закарпаттям, зібрала колекцію автобусних зупинок. Ви тільки погляньте, яка краса обсипається, тоне в смітті і бур’янах. А багато з них у минулому столітті оформляли видатні художники», — каже журналістка Лариса Липкань.
— Цей мій пост підняв цілу хвилю реакцій і притягнув дуже багато зацікавлених людей, — розповіла вона. — Мені написав Юрій Ключівський і запропонував свою допомогу в юридичних питаннях і тепер у нас відкрите питання: кому все ж таки належать ці зупинки? Ми зверталися до двох тергромад, але вони відповіли, що зупинки не їхні, а належать Укравтодору. Так само на наш запит відповів і Укравтодор: зупинки не їхні… Тобто, десь потрібно знайти кінці цієї справи, щоб почати рухатися в напрямку відновлення зупинок.
Автобусна зупинка — це давній національний бренд, який обріс сотнями історій та міфів. Публіцист Олег Супруненко розповів про ідею німецького мандрівника Крістоффа Брумме: «Мета мого життя — я хочу добитися, аби найгарніші автобусні зупинки України було взято під захист ЮНЕСКО”, — так він написав кілька років тому в своєму блозі. Після цього в газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung вийшла друком стаття про мальовничі зупинки України.
Але звертати увагу — не значить цінувати. Залишається сподіватися на те, що цей пласт нашого життя — такий соковитий, яскравий колись, а тепер занедбаний — поступово почне відновлюватися. Десь через бюрократичні кроки, а десь — через бажання окремих людей «зробити зупинку знову гарною», як у Броньці.
Varosh
До теми
- Модернізація пункту пропуску «Тиса» (Чоп) завершена
- На березі Тиси біля кордону знову знайшли потопельника
- "Закарпаттяобленерго" оприлюднило графік відключення світла на суботу, 7 грудня
- Графік відключення світла на Закарпатті завтра, 6 грудня
- Захисника із Закарпаття нагородили “Золотим хрестом” Головнокомандувача ЗСУ
- В Ужгородській міській раді сьогодні нагородили волонтерів
- На Закарпатті відбувся дводенний Форум угорської національної спільноти України
- В Ужгороді відкрили інсталяцію "Невидимі"
- «На захисті спільного дому»: Закарпаття приймає дводенний Форум угорської національної спільноти України
- 12 полеглим закарпатцям, які захищали Україну в складі 33-ї окремої механізованої бригади, присвоїли відзнаки командира підрозділу
- Перший ЗD-протез для військових створили у Закарпатській обласній клінічній лікарні
- На Закарпатті засудили мешканку Луганщини за поширення проросійських публікацій
- Мирослав Білецький вручив державні нагороди родинам загиблих військових
- «16 днів проти насильства» – Всеукраїнський захід розпочався в Ужгороді вуличною акцією «Ми відкриті для Вас»
- До довічного ув’язнення засудили депутата сільради, який підірвав гранати під час засідання сесії у Керецьках на Свалявщині
- На Ужгородщині сьогодні працює форум «Роль жінок у відновленні та розвитку Закарпаття і країни: бізнес, влада, громадський сектор»
- На Закарпатті активізувалися шахраї, що представляються керівником ОВА Мирославом Білецьким
- На Закарпатті відкрили меморіальну дошку на честь полеглого прикордонника Василя Кальваровського
- На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
- Над Закарпаттям сили ППО збили 2 ракети
До цієї новини немає коментарів