«Чародій різця з Рахова». Для дітей відбулася екскурсія до Музею гуцульської різьби

У музеї представлено колекцію робіт майстра: тарелі, бартки, свічники, роги і є унікальними у своєму роді. У всіх роботах митця – відчутна цікава задумка, кожна робота – в одному екземплярі – цікава і неповторна. Митець дуже вимогливий до себе. Його творчий здобуток – результат напруженої повсякденної праці. Техніка виконання різноманітна – різьба, суха різьба, інкрустація бакунтом, мосяжними цвяшками, пацьорками, кісткою, перламутром. Юрій Юрійович гостинно зустрів юних краєзнавців, провів екскурсію по музею, ознайомив їх з своїми унікальними роботами, розповів про свої досягнення. Учасники клубу зацікавились роботами Юрія Павловича, задавали йому запитання, на які різьбар охоче відповідав.
Керівник клубу, бібліотекар, Марія Яворенко провела бесіду-огляд книги «Юрій Павлович: сповідь душі» авторів Аделі Григорук та Олександра Масляника. Розповіла про життєвий та творчий шлях митця. У своїх роботах автор відтворює генетичний код українців, який здатний передаватися від покоління до покоління. Сюжетно-тематичні та портретні композиції – це його літописне свідчення про час, в якому він живе, переданого символічною мовою художнього різьблення. За довгі роки творчої практики Юрій Павлович довів свою майстерність до віртуозності.
У 2005 р. указом Президента України йому присвоєно почесне звання „Заслужений майстер народної творчості України”.
Діти були переповнені новими знаннями і враженнями!
Завідувачка бібліотеки-філії для дітей Єва Дідик подякувала майстру за цікаву зустріч та екскурсію, яка була дуже пізнавальною і принесла всім велике задоволення. Також побажала митцю міцного здоров’я, натхнення та всім нам якнайшвидшої перемоги.
Олена БОДНАР, Карпатський об`єктив
До теми
- Вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російського дрона на Хустщині
- На Закарпатті оголосили штормове попередження
- 14-16 серпня на Закарпатті зберігатиметься висока пожежна небезпека
- На Рахівщині 20-річного хлопця госпіталізували після укусу змії
- На Свалявщині 5-річна дитина отримала опіки окропом
- В Ужгороді на «Авангарді» відбудеться великий футбольний фестиваль «Талантікос»: як долучитися
- На Мукачівщині зафіксували масовий мор риби
- Діти Захисників із Закарпаття та Сумщини вирушили на оздоровлення до Австрії
- В Ужгороді стартує проєкт «Поруч»: батьків запрошують на психологічні зустрічі
- Внаслідок негоди на Закарпатті пошкоджені житлові будинки й теплиці
- Визначили переможців фотоконкурсу «Закарпатська весна»
- На Закарпатті зустріли бійців 94-го прикордонного загону, які повернулися з передової
- Діти із Закарпаття вирушили на літній відпочинок до чеської Височини
- На Закарпатті начальниця відділення Укрпошти програла в казино 170 тисяч гривень, призначених для пенсій
- У Карпатах стартував ретрит для ветеранок і військовослужбовиць
- Закарпатці – серед учасників міжнародного фотопроєкту «Милуватися світом»
- В Ужгороді відбулася зустріч із ветераном Збройних Сил України Андрієм Фроловим
- На Закарпатті з початку року потонуло 10 людей: ДСНС назвала єдині два безпечні місця для купання в області
- Спека та ваговий контроль: на Закарпатті діють обмеження для фур
- В Ужгороді представлять книжку ветерана ЗСУ «Позивний «Меджік»

До цієї новини немає коментарів