Закарпатська авторка допомагає дітям переживати війну за допомогою аудіоказок

Оксана працює в Управлінні інформаційної діяльності Закарпатської обласної державної адміністрації. На початку повномасштабної війни в колі колег на роботі виникла ідея створити аудіокнижки за написаними нею раніше історіями.
«Ми подумали, що поки дітки сидять у бомбосховищах, аудіоказки можуть їх відволікати та заспокоювати, а також дитячою мовою пояснювати, що відбувається. Героями казки є реальні персонажі – це дівчинка Соломія та її кролик Спайк. Соломія – це моя 5-річна донечка, Спайк – це наш вухатий домашній улюбленець. Сюжети казок взяті з їхнього реального життя. Наприклад, перша казка розповідає про те, як у Соломійки з’явився друг Спайк. Казки, які ми записували потім, були вже частково на воєнну тематику і теж із реальним сюжетом, адже в дитини виникали питання щодо подій, які відбуваються в Україні. Це, власне, і стало ще одним поштовхом для реалізації цієї ідеї. Адже від неї я стала чути запитання про те, що таке повітряна тривога, що таке війна, евакуація тощо», – розповідає авторка.
Сьогодні записано вже шість аудіоказок. Серед них є казка про повітряну тривогу. Вона пояснює дітям, чому українці стали чути сирени та що треба робити під час повітряної тривоги, яких правил дотримуватися.
В іншій казці – про бронежилет, Оксана розповідає про відважність ЗСУ: як вони боронять нашу землю і чому багатьом діткам довелося виїхати з України.
Авторка зазначає, що головна мета таких казок – заспокоєння дітей і пояснення їм, що таке війна. Жінка каже, що у своїх книжках намагається достукатися не лише до дітей, але й до дорослих. Так, через книжки, їм буде легше знайти правильні слова, щоб пояснити, що відбувається в країні. Озвучують аудіоказки професійні актори Закарпатського академічного театру ляльок.
Проєкт був започаткований Управлінням інформаційної діяльності Закарпатської ОДА, та майже все в ньому реалізується на волонтерських засадах. І актори, і організаційні ресурси – все це ініціатива людей.
«Ми раді робити закарпатський продукт, який допомагає всім українським діткам, і тим, хто на заході, і тим більше тим, хто на сході. Адже саме ті регіони зараз найбільше страждають від небаченої агресії ворога», – розповідає Оксана.
Казки швидко вийшли на всеукраїнський рівень – у телеграм-каналах їх слухають дітки по всій Україні, а Оксана отримує масу позитивних відгуків та вдячності від батьків.
«Діти, навіть маленькі, усе розуміють, усе відчувають. І мене вражає, що сьогодні навіть ці маленькі люди впевнені і вірять, що Україна переможе… Одна з моїх казок була присвячена Великодню. Я там наводжу таку цікаву паралель: Ісус дуже страждав на хресті, над ним знущались, його принижували, його вбивали, як зараз вбивають Україну. Але, незважаючи на всі муки, тоді, коли, здавалося, наступила смерть і найтемніша хвилина, Ісус воскрес. Як воскресне й Україна. І сьогодні в це свято вірять навіть діти».
Соціальний проєкт «Пліч-о-пліч» розповідає історії про надзвичайних українців. Слідкувати за історіями героїв можна в Instagram та Facebook.
До теми
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- У Кам’яниці висадили «Дерева пам’яті» на честь українських героїв
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
До цієї новини немає коментарів