Чи посилять мовну політику в Ужгороді?
Участь у зустрічі взяли і секретар міської ради Арсен Мелкумян, заступники міського голови Вадим Борець та Юрій Рахівський, начальниця управління освіти міськради Наталія Баранюк, начальниця управління у справах культури, молоді та спорту міськради Алла Чернобук.
Тараса Креміня поінформували, що управління освіти Ужгородської міської ради активно працює над проєктом Комплексної програми розвитку української мови в усіх сферах суспільного життя Ужгородської міської територіальної громади. Заплановані, після підтримання програми у сесійній залі, низка заходів, які передбачають передусім популяризацію української мови, культури та історичної пам’яті української нації – наукових, культурних, інформаційних, освітніх та просвітницьких.
Відзначалося також, що актуальними залишаються питання зміцнення статусу української мови як державної; забезпечення дотримання посадовими та службовими особами Закону щодо обов’язковості використання державної мови під час виконання своїх службових обов’язків; розроблення та відкриття мережі курсів з вивчення української мови, зокрема онлайн; популяризація, підняття престижу української мови серед молоді; впровадження та підтримка інновацій щодо розвитку сучасних культурних сфер; збереження культурної спадщини як основи національної культури та розширення доступу до неї громадян тощо.
В Ужгороді, місті, де живуть представники багатьох національностей, функціонують заклади освіти з навчанням угорською, словацькою та російською мовами. Однак у зв’язку із повномасштабним вторгненням росії в Україну у спеціалізованій школі №3, яка забезпечувала вивчення російської мови як мови національної меншини, педагогічна рада прийняла рішення про перехід на навчання виключно державною мовою. Це стало проявом ще більшої згуртованості та усвідомлення цінності української мови як духовної сили українського народу та невід’ємної частини національної самобутності.
Міська мовна програма, підсумували, сприятиме зміцненню та утвердженню української мови в усіх сферах суспільного життя, формуватиме якісне україномовне середовище.
До теми
- «У мене немає страху, навіть коли обстрілює танк, – обтрусив пилюку й працюю далі…» Історія бійця 128-ї бригади Роберта
- «Ми сдайомся, нє стрєляйтє!»: як захисники 128-ї бригади брали окупантів у полон
- Штурмовик Іван Пайда. Герою з Ужгорода назавжди 39
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Жіночий клуб «Натхненна» – простір, де жінки разом відпочивають і розвиваються
- «Я не поважав би себе, якби не пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Олександра
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
- «Я знищую ворогів із радістю…» Історія бійця 128-ї бригади
- «За чотири дні наш розрахунок знищив дронами три російські гармати…» Історія Шеви зі 128-ї бригади
- "Це була моя мрія – бути на вершині гір" - Андрій Солдатенко про поїздки для військових у Карпати
- Втрачений Ужгород: острів Маргарити
- Гуцульський сердак: голка, нитка і щира молитва
- «Мені захотілося зробити щось корисне для своєї країни, тому я тут…» Історія бійця 128-ї бригади
- "Навіть якщо людина повернеться з війни цілою зовні, всередині вона буде сильно поранена" — Ярослав Галас
- УКУ започаткував стипендіальний фонд на честь випускника, полеглого захисника з Ужгорода Миколи Гаєвого
- «Я розумію, як ефективно нищити дронами ворога – знаю наперед, куди побіжить ворожий піхотинець…» Історія бійця 128-ї бригади
- Закарпатський леквар допомагає збирати на дрони
- «Найбільше на війні хвилює тиша». Закарпатський гвардієць розповів про перший бій, поранення і найбільші хвилювання на фронті
- «Ми супроводжуємо бійців на всіх етапах служби». Гвардійські психологи розповіли про свою роботу
- Двічі поранений прикордонник "Кардинал" готовий боротися до самої перемоги
До цієї новини немає коментарів