Як розбудована система протидії і запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству в Ужгороді

Про це йшлося на зустрічі у Ужгородській міській раді, у якій узяли участь заступник Ужгородського міського голови Вадим Борець, старший аналітик відділу двосторонньої співпраці Посольства Канади в Україні Лукаш Лукашек, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Павло Замостьян, проєктна спеціалістка UNFPA в Україні Ніна Ломпарт, польова спеціалістка з протидії гендерно зумовленому насильству UNFPA в Україні Олена Коханець, керівник міського Центру соціальних служб департаменту соціального захисту населення Ужгородської міськради Іван Фленько, представниці мобільних бригад UNFPA.
Вадим Борець розповів, що у 2020 році Ужгород подав заявку на участь у конкурсі нових партнерських міст проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Наше місто потрапило до числа переможців, до слова, Ужгород фінансується у цьому проєкті Канадою. Саме з початком партнерства з Фондом ООН у галузі народонаселення можна говорити про розбудову цієї системи у нашому місті. Проєкт дав дуже багато: наші фахівці, фахівчині відвідали і відвідують тематичні семінари, тренінги, де професійні тренери працюють над тим, аби та допомога, яку наші спеціалісти надають, була якісною та професійною. Із візитами побували у містах, де системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству працюють і розвиваються, зокрема в Києві, Одесі, Херсоні, Дніпрі, Харкові. Надзвичайно важливою є і технічна допомога на відкриття сервісів, зокрема Денного центру та кризової кімнати для постраждалих від гендерно зумовленого насильства чи насильства за ознакою статі.
Зрушення у цьому напрямі були дуже суттєві, одна війна внесла корективи. Нові українські реалії несуть з собою підвищені ризики збільшення гендерно зумовленого насильства, у групі ризику, безумовно, ВПО. Наразі статус внутрішньо переміщеної особи в Ужгороді мають близько 28 тисяч осіб, насправді ж цифра більша.
У квітні 2022-го розпочали роботу дві мобільні бригади, до яких входять психолог, соціальний працівник та водій, це стало великою підтримкою. Кожна мобільна бригада має авто, тож може оперативно виїжджати до постраждалих, щоб надати допомогу. Звернутися до фахівців можуть всі, хто зіштовхнувся із гендерно зумовленим, домашнім насильством, травмою або насильством пов'язаним з війною, зокрема, сексуальним.
Безоплатно та конфіденційно можна отримати психологічну, юридичну допомогу, за потреби мобільні бригади можуть допомоги переїхати від кривдника у безпечне місце.
Нині мобільні бригади тісно працюють з Ужгородським міським центром соціальних служб, із Денним центром та кризовою кімнатою, з поліцією та іншими ключовими службами цієї сфери. Надають допомогу не тільки в Ужгороді, а й у навколишніх територіальних громадах, загалом від початку роботи допомогли у 304 випадках домашнього та гендерно зумовленого насильства. Більшість постраждалих – 77% – місцеві мешканці, 23% — внутрішньо переміщені особи.
«Ми вдячні уряду Канади за те, що завдяки їхній фінансовій підтримці можемо комплексно надавати допомогу всім, хто цього потребує», – підкреслив Вадим Борець. Також заступник міського голови подякував пані Послу за допомогу та підтримку Канадою України – за прихисток українських біженців, за фінансову, гуманітарну допомогу нашій державі.
Нагадаємо, щоб отримати допомогу мобільної бригади соціально-психологічної допомоги в Ужгороді, потрібно зателефонувати за номерами:
+380963129313
+380931677828
Розвиток систем запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству в Ужгороді відбувається за фінансової підтримки Уряду Канади у межах програми UNFPA з протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству.
Ужгородська міська рада
До теми
- «Ми зупинили ворожих штурмовиків із автоматів, а далі їх розібрали на друзки наші безпілотники й арта…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- «У своєму підрозділі ми живемо сім’єю – тут братерство, а не статутщина…» Історія бійця 128-ї бригади Богдана
- Урок мужності від закарпатських гвардійців: дрони, медицина і натхнення
- Від фізика до снайпера. Як шкільний вчитель став невидимим воїном Нацгвардії
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- «Мені є за кого воювати – шестеро дітей. Наймолодша донька народилася минулого місяця…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- «Я українець і готовий життя покласти за своїх дітей…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
До цієї новини немає коментарів