В Ужгороді з робочим візитом сьогодні перебуває мер Дармштадта Йохен Парч
У зустрічі також взяли участь секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян, заступники міського голови Вадим Борець, Василь Гомонай, Юрій Рахівський, Василь Пинзеник, Артем Погорєлов, керуючий справами виконкому міської ради Ігор Фартушок, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій міськради Вікторія Тарахонич і її заступниця Вікторія Білас, радники міського голови, депутати міськради Григорій Шевчук, Володимир Мильо, голова ГО «Партнерське об’єднання «Ужгород – Дармштадт» та БФ «Центр гуманітарної допомоги «Совине гніздо» Вікторія Синьо.
Переважно йшлося про те, як живе Ужгород після початку повномасштабної війни. Міський голова Богдан Андріїв розповів, що у перші тижні після 24 лютого 2022 року Ужгород прийняв десятки тисяч людей із різних куточків України, які шукали прихистку від бойових дій. Їх зустрічали, годували, розміщували в комунальних закладах, надавали продуктові та гігієнічні набори – цю допомогу, зокрема, отримували від німецьких партнерів, за що вкотре висловив вдячність. Зараз у місті зареєстровані близько 28 тисяч вимушених переселенців, у центрі гуманітарної допомоги «Совине гніздо» вони отримують допомогу від благодійників, зокрема й від Дармштадта. Також Богдан Андріїв подякував Йохену Парчу за надану техніку для КШЕПу, водоканалу, медичних закладів.
Секретар міськради Арсен Мелкумян відзначив, що шлях України – до Європи, так вирішив український народ, тому ми щиро вдячні за підтримку, а також обмін досвідом. Розповів і про те, як у місті працюють із вимушеними переселенцями, яку допомогу надають.
Йохен Парч поділився переживаннями з приводу почутої сьогодні вранці в Ужгороді повітряної тривоги, висловив співчуття, що українцям, не лише з територій, де тривають бойові дії, доводиться щодня це переживати. Наголосив, що німецький народ і надалі підтримуватиме Україну у боротьбі з російськими окупантами.
Після зустрічі меру Дармштадта продемонстрували роботу Центру надання адмінпослуг, розповіли, які послуги і за який час можна тут отримати: німецький гість був приємно вражений роботою ЦНАПу та оперативністю надання тут адміністративних послуг.
Також очільниця БФ «Центр гуманітарної допомоги «Совине гніздо» Вікторія Синьо показала Йохену Парчу, як волонтери центру надають необхідні речі для переселенців, одяг та посуд, розповіла про дні видачі продуктових наборів, засобів гігієни, постільної білизни, а також про дні матері та дитини, подякувала німецьким партнерам за підтримку і можливість допомагати переселенцям з найнеобхіднішим.
Ужгородська міська рада
До теми
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Петанк як реабілітація: в Ужгороді пройшов тренінг для фізіотерапевтів
- Ліф на варті кордону: чотирилапий герой Чопського загону
- Може летіти на відстань до 7 км: волонтери "Руху підтримки закарпатських військових" виготовили дрон "Горгона"
- «В пікіруючому польоті скидаю вибухівку прямо у ворожий бліндаж…» Історія бійця 128-ї бригади Романа
- «За три виїзди в мене було п’ять підривів на протипіхотних мінах…» Історія бійця 128-ї бригади Олега
- "Моє завдання як оператора БПЛА — збереження особового складу та захист держави" — нацгвардієць Мар’ян Витязь
- «Діти – моя найбільша мотивація, я тут, щоб росіяни не дійшли до мого дому…» Історія бійця 128-ї бригади Василя
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Від сцени до лінії фронту: історія актора Мукачівського драматичного театру Євгена Човбана
- «Чи виконав я свою місію – відомстив за батька? Поки ні, буду воювати до закінчення війни…» Історія Владислава, бійця 128-ї бригади
- «Після того, як ми побачили ті звірства, які вчинили росіяни в Бучі, Бородянці, Ізюмі, головне для нас – не стати такими ж, як вони» Історія капелана Андрія
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
- Найстаріший капелан: отець Іван Ісайович понад 10 років опікується військовими
- «Я довіряю своєму підрозділу, ми працюємо як злагоджений механізм…» Історія бійця 128-ї бригади Сергія
- "Янголи в пікселі": історія військового медика Еріка Глеби, який на фронті евакуював понад тисячу бійців
- Звільнений з полону ужгородець Роберт Балог: “У камері я поставив ціль — максимально себе зберегти”
- «Я не рахую свої трофеї, але це сотні знищених цілей. Моє головне завдання – прикрити нашу піхоту…» Історія бійця 128-ї бригади Івасика
- «Війна – це справжнє пекло на землі, а її наслідки жахають. Вона здатна пробудити мужність навіть у жінок», – Людмила Ціпкало, фельдшерка ДСНС Закарпаття
- Оригінальні роботи Кобзаря: офорти Тараса Шевченка зберігають у Закарпатському художньому музеї ім. Бокшая
До цієї новини немає коментарів