Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини приїхав із візитом на Закарпаття. Що відомо

На Закарпаття з візитом прибув заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Парламентський державний секретар Левенте Модьор. Про це повідомили на сторінці голови Закарпатської ОВА Віктора Микити у Facebook.
У повідомленні голови Закарпатської ОВА заявили, що мета візиту угорського посадовця — двостороння зустріч із керівництвом області, обговорення гуманітарних та інвестиційних проєктів, передача транспорту тощо.
Питання шкільної освіти на Закарпатті
У рамках візиту, угорський міністр та голова Закарпатської ОВА відвідали навчальний осередок у Берегові.
"Тут презентували проєкт ОВА "Комунікативна компетентність керівника закладу освіти", що допомагає педагогам, які працюють із класами з угорською та румунською мовою викладання, ефективніше адаптуватися до вимог навчального плану", — йдеться у повідомленні голови Віктора Микити.
Також на зустрічі обговорювали тему навчання дітей українською мовою та процес збільшення обсягу навчальних годин, які викладатимуться державною мовою.
"У межах Закону України "Про повну загальну середню освіту" регламентовано поетапний перехід до збільшення обсягу навчальних годин, які викладаються державною мовою. Так, починаючи з 5 класу кількість годин складає 20% і збільшується до 40 % — у 9 класі. У профільних класах обсяг навчального часу складатиме 60%. Профілізація почнеться відповідно до Закону лише з 1 вересня 2027 року", — йдеться у повідомленні Віктора Микити.
Інфраструктурні проєкти
Під час пресконференції в Ужгороді, Левенте Модьор заявив, що Угорщина зацікавлена у розбудові транспортних магістралей, залізничних колій та КПП з Україною.
"Угорщина працює над розбудовою транспортних магістралей, розширенням і розбудовою залізничних колій та відкриттям нових пунктів пропуску з Україною. Найближче до завершення і запуску перебуває КПП "Нодьгодош - Велика Паладь", де буде організовано двосторонній контроль. Термін про який йдеться — пів року", — цитує угорського посадовця Telegram-канал Закарпатської облради.
До теми
- «Велика Паладь-Нодьгодош»: перше відкриття прикордонного КПП за 20 років. Як працюватиме і розвиватиметься новий пункт пропуску на Закарпатті?
- Плямисті олені, 57 гектарів і пантокрин: ферма, якої нема більше ніде в Україні
- Кавування по-закарпатськи у ветеранській кав’ярні Gato: історія Михайла Кузьми “D2”
- Закарпаття спільно з Румунією та Угорщиною організує освітні заходи для школярів та вчителів
- “Вуйко Еко”: як ветерани Вуйко, Грузин і Директор на Закарпатті крафтовий бізнес започаткували
- Нести вантаж війни легше удвох: історії любові й боротьби
- Книги, які найчастіше купували в Ужгороді від початку 2025 року
- Ветерани Закарпаття створили обласну команду з адаптивного спорту. Репортаж з тренування
- Снайпер, офіцер, бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак: "Гіршого за Бахмут пекла я не бачив. Але найгірше, що висновків ніхто не робить"
- Капелан Микола Багіров: «На війні Бога не ділять»
- Мирослав Білецький: "Релокація в нашу область продовжиться і після війни"
- «Най ся журить цар Ірод, ми ся не журімо!»: як здавна колядували у селах під Говерлою
- "У поїздках на фронт наїздив більше, ніж за все життя до цього". Історія закарпатського волонтера Костянтина Черкая
- Моя закарпатська сорочка: історія студії традиційної вишивки «Косиця»
- “Винну історію Закарпаття” презентували в Ужгороді
- Футбол на милицях. Як закарпатський ветеран без ноги очолив першу в Україні футбольну команду спортсменів без кінцівок
- Три місяці від ідеї до реалізації: на Закарпатті ветерани ЗСУ заснували крафтове виробництво
- Відомий мукачівець, який із лютого 2024 року захищає Батьківщину, отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ «Золотий хрест»
- Цензура часів СРСР, листи з Індійського океану та впізнаваність голосу. Осип Лобода про роботу на радіо на Закарпатті
- Закарпатський клуб стійких медіа: працюємо за будь-яких умов
До цієї новини немає коментарів