Закарпаттяенергозбут: програма ЄС та Уряду з обміну ламп відтепер доступна для шкіл, садочків, лікарень

Закарпаттяенергозбут: програма ЄС та Уряду з обміну ламп відтепер доступна для шкіл, садочків, лікарень

 

Tolk нагадує, що в Україні стартувала друга хвиля обміну ламп розжарювання — обміняти старі лампи на світлодіодні зможуть заклади освіти та медичної сфери. Про це інформує Урядовий портал: https://bit.ly/3N16Cfb   

За офіційними даними, до програми по обміну ламп, яка спрямована на зниження споживання електроенергії, вже долучилися 4 млн українців, вони обміняли загалом 20 млн лампочок. Але ціль України – замінити близько 50 млн ламп розжарювання, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни, тому на урядовому рівні було схвалено рішення розширити програму на нові сегменти споживання.

Саме тому наразі до програми обміну закликають долучатися керівників закладів охорони здоров’я та закладів освіти. Громадяни, як і раніше, можуть обмінювати лампи за раніше затвердженою процедурою у тих відділеннях Укрпошти, які продовжують брати участь в програмі.  

Хто зможе обміняти лампи у рамках нового етапу програми? 

У програмі для закладів освіти та медицини можуть взяти участь не тільки дитячі садки, школи, профтехучилища чи ВУЗи, а й  спортивні й музичні школи, автошколи та будь-які інші заклади освіти. 

Також обміняти лампи зможуть будь-які поліклініки і лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.

Кожна вищезгадана юридична особа отримала право обміняти:

 • по 3 лампи на 10 кв. м. в аудиторіях, учительських, палатах, процедурних кімнатах;
 • по 2 лампи на 10 кв. м. для місць загального користування.

Інструкція для обміну

Для обміну лампи необхідно буде попередньо відправити запит на потребу отримання LED ламп через портал Дія. Для цього потрібно:

 • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
 • перевірити інформацію щодо підприємства;
 • перейти у розділ — Послуги та вибрати Обмін лампочок та почати заповнення запиту на потребу;
 • вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт і в рамках ліміту вибрати кількість і типи ламп;
 • поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання ;
 • вказати місцезнаходження організації;
 • перевірити та підтвердити дані, щодо сформованого запиту;
 • підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.

Після подання заявки, протягом тижня представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефона та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп. 

Отримувачі світлодіодних ламп будуть зобов'язані передати відповідну кількість ламп розжарювання до органів місцевого самоврядування з метою їх подальшої утилізації.

 Довідково

Програма обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Володимира Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, як один з інструментів енергоефективності, який дозволить забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.

 

30 червня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів