Наталія Німець: «Ми рухаємось синхронно з розвитком ринку електроенергії»
— Як Як працює ТОВ «Закарпаттяенергозбут» в умовах війни?
— Стабільно і без великих складнощів, навіть із тенденціями розвитку та розширення упродовж усього періоду повномасштабного вторгнення росії в Україну. Початок війни, певна річ, був складним насамперед через невпевненість та нерозуміння, як діяти в такій ситуації, з якою не зіштовхувався цивілізований світ. Через загрозу окремі працівники виїхали за кордон і підприємству довелося заповнювати певні вакансії, проте кваліфіковане ядро підприємства вдалося зберегти, і саме завдяки фаховості працівників, які працювали часом «за десятьох», компанія справлялася з усіма покладеними обов’язками і стабільно забезпечувала електроенергією населення та бізнес.
У перші дні війни ми працювали з обідніми перервами, тому що Закарпаття тиловий регіон, тут спокійно, але через те, що в області зараз живе багато внутрішньо переміщених осіб, збільшилась кількість звернень, і тому товариство повернулося до графіків роботи Центрів обслуговування клієнтів без обідньої перерви. З цієї ж причини компанія продовжила роботу на годину.
Стабільно працювати товариству вдається і зараз: працюємо, запроваджуємо нові сервіси, зокрема, ми запропонували нашим споживачам можливість подавати документи на укладання Договору на електропостачання в режимі онлайн. Також споживачі отримали змогу у наших підрозділах шерити документи для укладання договорів через портал «Дія». Спільно з партнерами ми встановили додаткові термінали в усіх підрозділах ТОВ «Закарпаттяенергозбут», збільшили кількість банків, за допомогою яких споживачі можуть легко і швидко проводити онлайн-оплати через Особистий кабінет та через сайт товариства. Для полегшення розрахунків також надсилаємо активні посилання, які отримують наші споживачі через соціальні мережі.
Товариство рухається синхронно з розвитком ринку енергетики: завдяки фаховості працівників ми швидко реагуємо на новації, активно долучаємося до обговорень змін до чинного законодавства, беремо активну участь у міжнародних форумах, які спрямовані на інтеграцію українського енергетичного ринку в європейський. Також постійно дбаємо про персонал товариства, проводимо навчання, тренінги з метою фахового зростання працівників, покращення їхнього емоційного стану.
— Ви працюєте лише всередині України?
— ТОВ «Закарпаттяенергозбут» постачає електроенергію споживачам на території всієї України, але універсальні послуги надаємо тільки на території Закарпаття. Ми маємо можливість здійснювати закупку імпортованої електроенергії, але Група компаній Тоlk, до якої входить і наше товариство, здійснює це централізовано, що дозволяє бути більш гнучкими на ринку та пропонувати нашим клієнтам кращі умови.
— Проблема заборгованості з боку споживачів – наскільки вона зараз гостра, за підсумками року?
— На жаль, станом на початок грудня загальний борг споживачів усе ще перевищує 100 мільйонів гривень. Така ситуація виникла, в основному, через мораторій на відключення боржників, який діяв у перші роки війни. Чомусь споживачі сприйняли це рішення влади, як дозвіл не оплачувати спожиті комунальні послуги взагалі, забуваючи при цьому, що потрібно закуповувати ресурси для виробництва електроенергії, ремонтувати мережі, оплачувати роботу працівників тощо.
Після скасування мораторію ситуація певною мірою покращилась, але все одно ми й досі спостерігаємо сумну тенденцію неплатежів. Споживачі думають, що кошти, які вони оплачують за спожиту електроенергію, йдуть комусь у кишеню, на придбання нового автомобіля чи подібне – НІ! Ці кошти йдуть насамперед на закупівлю вугілля та інших енергоресурсів для генерації електроенергії, на відновлення енергосистеми, яку нещадно руйнує ворог.
— Протягом 2024 року у багатьох компаній-постачальників енергії виникали, так скажімо, «тертя» з НКРЕКП та з «Укренерго». До кінця року які проблеми залишилися, а які вдалося вирішити?
— Ми брали активну участь у спільних нарадах та проєктах, на які нас запрошували як від НКРЕКП, так і від «Укренерго», ініціаторами окремих зустрічей було і наше товариство. Відверто: всі проблемні питання, які виникали у нас під час роботи, вдавалося вирішувати.
— Обов'язкове у наші дні питання: як ви допомагаєте захищати Україну?
— Увесь час повномасштабного вторгнення і весь час війни товариство займається благодійною діяльністю. Зокрема, працівники товариства брали активну участь у різноманітних волонтерських рухах – надавали допомогу ВПО, зустрічали та супроводжували родини, котрі прибували в Закарпаття, працювали у рамках волонтерських місій.
Також товариство з-поміж інших різноманітних бізнес-структур та волонтерських організацій долучилося до підтримки ВПО, котрі оселилися на базі Нижньобистрівської гімназії на Закарпатті. Саме тут в різні періоди часу проживало близько 90 осіб, серед яких чимало дітей. На підтримці таких родин, і зокрема діточок, і була зосереджена увага нашої Групи компаній. Так, спільно з іншими компаніями, котрі входять до «Групи Толк», вдалося організувати і обладнати для дітей шкільного віку із родин ВПО комп’ютерний клас, щоб діти могли навчатися дистанційно.
Допомагало товариство і з облаштуванням Центру соціальної підтримки «Домашнє тепло», який також розташований у Нижньому Бистрому, в якому живуть та навчаються діти із малозабезпечених родин Горінчівської громади. Зокрема, в цьому закладі наша компанія допомогла облаштувати ігрову кімнату.
Систематично забезпечуємо ці два заклади канцелярськими товарами, подарунками до різних свят. Працівники товариства також організовували культурно-мистецькі акції для учнів гімназії, в тому числі для дітей із родин ВПО та Центру «Домашнє тепло».
Упродовж усього часу війни для працівників товариства важливою є підтримка ЗСУ, і ми не тільки донатимо, але й беремо участь у заходах, спрямованих на підтримку військовослужбовців, котрі перебувають на лікуванні чи реабілітації на Закарпатті. Зокрема, після завершення робочого часу працівники ТОВ «Закарпаттяенергозбут» ліпили вареники для пацієнтів госпіталів.
Відвідують наші працівники і Пункти забору крові, коли на рівні області оголошують таку необхідність, і це важливо, оскільки багато військовослужбовців оздоровлюються саме на Закарпатті. Варто згадати й акції, які проводило товариство і які були спрямовані на підтримку малозабезпечених родин, родин загиблих військовослужбовців, людей похилого віку. Йдеться про благодійну ініціативу «Робіть світлі справи», в рамках якої кожен бажаючий міг оплатити світло за тих, хто у скруті.
До теми
- Нові можливості для бізнесу: уряд вніс зміни до Положення про імпорт електроенергії
- Підприємці можуть отримати підтримку від держави для встановлення відновлювальних джерел енергії
- Віктор Микита: " Кожна область, зокрема і Закарпатська, готує власний енергетичний паспорт"
- Експорт електроенергії з України – як самому розібратися, чи продають її під час блекаутів
- Tolk продовжує навчати діток енергозбереженню: тривають уроки в школах Ужгорода
- Розподілена генерація в умовах війни: як забезпечити громади енергією
- Група Tolk зміцнює партнерські відносини на європейському енергетичному ринку
- «Закарпаттяобленерго» закликає побутових споживачів врегулювати договірні відносини
- Способи виживання бізнесу в умовах «без світла»: закарпатський приклад
- Енергія сонця – у поміч бізнесу: як на Закарпатті підприємці забезпечують себе власною електроенергією
- Світло без графіків. Енергетичні рішення для побутових споживачів Закарпаття
- ТОВ «Закарпаттяенергозбут» закликає побутових споживачів, які використовують електроенергію на непобутові потреби, врегулювати договірні відносини
- Закарпаттяобленерго: побутові споживачі, які використовують електроенергію для бізнесу, повинні врегулювати договірні відносини
- Спрощуйте роботу з документами – користуйтесь разом із Тоlk сервісом «Вчасно»
- Усе про нову ціну на електроенергію для населення – в роз’ясненнях фахівців Tolk
- Закарпаттяобленерго нагадує споживачам: по 3 червня можна передавати показання лічильника
- 15 травня: на Закарпатті діють контрольовані аварійні відключення
- Tolk нагадує: що варто знати кожному споживачу, щоби допомогти енергетиці країни вистояти
- За матеріалами БЕБ на Закарпатті судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади
- Щорічний Індекс Опендатабота показав реальну ефективність вітчизняного бізнесу
До цієї новини немає коментарів