В Ужгородському національному університеті презентували міжнародний проєкт

Ідея «Skills2Scale» полягає в тому, щоб шляхом сприяння розвитку культури інновацій та підприємництва в закладах вищої освіти (закладах-партнерах), а також шляхом розвитку міцних партнерських відносин із зовнішніми зацікавленими сторонами в сфері технологій «Beyond 5G», урядових організаціях, наукових колах розробити та впровадити передові інноваційні та підприємницькі освітні програми, які нададуть студентам можливість розвивати та запускати власні стартапи в технологічному просторі «Beyond 5G», – розповіли в університеті.
Студенти матимуть можливість отримати доступ до сучасного навчання, наставництва та можливостей фінансування, консорціум сподівається розвинути нове покоління підприємців, які сприятимуть інноваціям та економічному зростанню в регіоні.
«Skills2Scale – це проєкт, розроблений для надання вищим навчальним закладам можливості відігравати провідну роль у розробці та впровадженні мереж і програм Beyond 5G. Завдяки ряду заходів, таких як навчальні програми, заходи з рівного навчання, наставництво та прискорення, проєкт має на меті надати ВНЗ знання, навички та мережі, необхідні для підтримки розвитку екосистеми Beyond 5G. Метою проекту є сприяння інституційному залученню та змінам, зміцнення партнерства, сприяння розвитку інновацій та бізнесу, підвищення якості інноваційної та підприємницької освіти та підтримка обміну знаннями. Важливо, що наші працівники в цьому проєкті будуть долучені до впровадження найновіших технологій», – зазначив ректор Володимир Смоланка.
Виконання проєкту від Ужгородського національного університету забезпечують наступні структурні підрозділи: факультет інформаційних технологій, стоматологічний факультет, біологічний факультет, фізичний факультет, Навчально-науковий інститут хімії та екології, Стартап-центр УжНУ та науково-дослідна частина. Стартап-центр УжНУ та науково-дослідна частина щороку забезпечують організацію та проведення Конкурсу інноваційних ідей «Стартап –УжНУ» студентів, аспірантів та молодих вчених.
«До нашого проєкту залучені як викладачі, так і студенти із цих структурних підрозділів. Адже саме в цих підрозділах будуть реалізовуватися навчальні компоненти та програми для підготовки інновацій в системі 5G. Також дуже важливим є співпраця з бізнесом та органами влади в рамках проєкту», – наголосив проректор із наукової роботи УжНУ Іван Миронюк.
Для виконання проєкту планується співпраця із зовнішніми зацікавленими сторонами в сфері технологій Beyond 5G, урядовими організаціями, підприємствами та науковими установами.
Зокрема, з представниками Закарпатської обласної військової адміністрації, Ужгородської міської адміністрації, Агенції регіонального розвитку Закарпатської області, Індустріального парку «Ужгород, представниками заводів компаній «Джейбіл» та «Ядзакі», національними операторами мобільного зв’язку «Vodafone», «Kyivstar» та «Укртелеком», інтернет-провайдером УжНЕТ, представниками Толк Закарпаття ЕнергоЗбуту, Інституту електронної фізики та Інститутом проблем машинобудування імені А. М. Підгорного НАН України.
«Коли ми говоримо про наші завдання – вони унікальні. Вважаю, що ми знаходимося в ідеальному місці впровадження 5G. Ми вже маємо велику базу даних: 75 партнерів з нашого регіону, які готові співпрацювати з нами. Проєкт має потужних міжнародних партнерів: Політехнічний університет Валенсії, Технічний університет Ліберця, Ужгородський національний університет, Лапландський університет, Грецька премія в галузі підприємництва, Національний центр наукових досліджень Demokritos, Fogus Innovations & Services P.C. та два асоційовані партнери: Фонд регіонального розвитку Центральної Македонії та Католицький університет Португалії», – зазначила координаторка проєкту, завідувачка кафедри клініко-лабораторної діагностики та фармакології Надія Бойко.
До теми
- Закарпаття в експедиціях, архівах і на плівці: історія американського історика Джона Свонсона
- «Мені 24 роки, і в мене троє дітей, молодшому сину всього 2 місяці. Але я не думаю звільнятися…» Історія бійця 128-ї бригади Андрія
- Від Сколе до Мукачева: унікальна веломандрівка 1912 року очима Рудольфа Вацека
- Як Вуйко, Грузин та Директор почали ветеранський бізнес і вижили
- "Парцели" Йосипа Архія: видано неопубліковані твори письменника
- "Суспільство досі далеке від війни": історія Василя Іванського, ветерана з Ужгорода, який втратив ногу, але не силу духу
- «Ми всі тут для того, щоб наші діти не воювали…» Історія бійця 128-ї бригади Володимира
- Штурмовик із Руських Комарівців. Сержант Тарас Гурніш посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню
- Частинка Луганщини у Сваляві. Підтримати своїх і знайти можливості для інших
- Герої без зброї: психологиня ДСНС Закарпаття Каріна Фаньо про світло у темряві, важливість професії і силу бути поруч
- «Коли почалася повномасштабка, мені було 55. Але я пояснив своїм рідним, що на порозі рідної хати не зможу їх захистити, і пішов у ЗСУ…» Історія бійця 128-ї бригади Миколи
- Таємниця Клари Буткаї: камінь в Ужгородському замку зберігає зворушливу історію XVII століття
- Рятувальник Олександр Брайловський про те, як не зламатися там, де світ валиться під ногами
- “Мрію, що колись повернуся додому – в український Маріуполь”: перша повернута з окупації дівчинка Кіра Обединська в Ужгороді
- «Ворожий дрон вдарив у задню частину САУ, але вибухівка відлетіла вбік і не здетонувала – ось, що значить бойова удача!..» Історія бійця 128 бригади «Маестро»
- Військова Наталія Зотова: "Коли ТЦК перевищує повноваження це треба розслідувати. Але, якщо жінки перекинули машину ТЦК, на це треба теж реагувати відповідно"
- Замки Закарпаття – в новій експозиції обласного краєзнавчого музею
- "Мені на позиції не потрібен такий, що не боїться. І боягуз не потрібен". Щоденник піхотинця, родичі якого служать в армії РФ
- Христина Керита: «Життя у мене видалося складним, але я не нарікаю»
- «Після того, як ми «прокосили» ворожу посадку «Шилкою», наші штурмовики зайшли туди майже без опору…» Історія бійця 128-ї бригади
До цієї новини немає коментарів